Силна "Херцеговина" прегазила "Козару" | Херцег Телевизија Требиње

Силна "Херцеговина" прегазила "Козару"

Датум:22.03.2015.

У дербију 13. кола Прве рукометне лиге РС Херцеговина је вечерас у Невесињу убједљиво савладала Козару резултатом 22 : 14. Након изједначеног првог полувремена Невесињци су у наставку фантастичном одбраном  стекли лијепу предност коју су зналачки сачували до краја.

Гости из Козарске Дубице су за 30 минута само три пута савладали  одличног голмана Будовића.  Најефикаснији играч утакмице је Владо Драганић са шест голова.

Невесињска младост је понизила бившег премијерлигаша и публици у Спортској дворани „Невесињка“  пруштила истинско задовољство. Херцеговина је од хита првенства прерасла у озбиљну екипу за велике домете.

Прољећни дио шампионата је тек почео и ако невесињски младићи  наставе да пружају партије као вечерас у Невесињу, Козара и Дрина добиће озбиљног конкурента за Премијер лигу.

ХЕРЦЕГОВИНА – КОЗАРА МП           22 : 14 ( 12 : 11 )

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 250. Судије, Берјан, Куртеш ( И.Сарајево). Искључења: Херцеговина (4 мин), Козара (4 мин). Седмерци: Херцеговина 2 (1), Козара 3(2).

ХЕРЦЕГОВИНА: Будовић, Чабрило (3), Драганић (6), Лакета, Нем.Ивановић ( 4 ), Ник. Ивановић, Буха (1), Драговић (3), Ковачевић (5), Вујадиновић, С.Ласкета, Н. Ивановић, Кнежевић, Кандић, Дабић.

КОЗАРА: Суботић,  Станић (5),Мијатовић (1), Личанин (1),  Миљуш (3), Бижић, табаковић, Татаревић, Бањац (1), Мијић  (1), Обућина (2), Слијепац, Драгичевић.

Извор: Радио Невесиње