Rukometaši Hercegovine pobjedom završili sezonu u Prvoj ligi RS | Herceg Televizija Trebinje

Rukometaši Hercegovine pobjedom završili sezonu u Prvoj ligi RS

Izvor: Radio Nevesinje | Datum:25.05.2018.

Rukometaši Hercegovine ovogodišnju sezonu u Prvoj ligi RS završili su trijumfom u Brčkom protiv Jedinstva.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena nevesinjska ekipa je u nastavku zaigrala mnogo bolje i zabilježila pobjedu 32:26. Presudna je bila serija od 6:0 sredinom drugog poluvremena, nakon čega domaća ekipa nije mogla da uhvati priključak.

U redovima Hercegovine najefikasniji su bili Dragović i Kovačević sa sedam golova. Odličan je bio mlađani Manigoda koji se pet puta upisao u strijelce.

Poraz na domaćem parketu nije bio prepreka Brčacima da pokažu gostoprimstvo. Nakon susreta priređena je zajednička večera uz prijatno druženje dvije ekipe. Uprava nevesinjskog kluba je zahvalila na ovom lijepom gestu i najavila da će uzvratiti prvom prilikom.

Pošto još nije kompletirano posljednje kolo trenutno nije poznat konačan plasman Hercegovine, ali će to sigurno biti u sredini tabele, što je i bio plan na početku sezone.