Legija herojski do boda protiv Reala | Herceg Televizija Trebinje

Sport - Svijet

Legija herojski do boda protiv Reala

Izvor: Glas Srpske | Foto: Ilustracije | Datum:03.11.2016.

Legija i madridski Real odigrali su spektakularan meč u Varšavi na zatvaranju četvrtog kola Lige šampiona – 3:3 (1:2).

Aktuelni prvak Evrope imao je već poslije 35 minuta igre dva gola viška, pogocima Gareta Bejla i Karima Benzeme, ali je Vadis Ođiđa-Ofoe uspio da vrati domaćina u igru pet minuta prije odlaska na odmor.

Rezultat slika za cristiano ronaldo razočarenje

Iako se igralo pred praznim tribinama, Legiji nije nedostajalo motiva i energije, a delirijum među prisutnima izazvao je Miroslav Radović – kada je u 58. minutu, sa 25 metara, sjajnim udarcem prevario Kejlora Navasa, drugi put u dvije nedjelje.

Tu nije bio kraj, pošto je Tibo Mulin golom od stativu doveo Legiju do senzacije, na sedam minuta do kraja, ali bod 'Kraljevskom' klubu spasava Mateo Kovačić samo 120 sekundi kasnije.

Kiks Reala iskoristila je Borusija jer je minimalnom pobjedom u Dortmundu nad lisabonskim Sportingom obezbjedila prolaz u nokaut fazu u grupi F.

U grupi E, Monako je zadržao prvo mjesto sigurnim trijumfom nad moskovskim CSKA 3:0 (3:0), uz dva gola Radamela Falkaa, i došao blizu druge faze, dok je Bajer iz Leverkuzena preuzeo drugu poziciju od Totenhem Hotspura pobjedom u Londonu golom Kevina Kampla u 65. minutu – 1:0 (0:0).

Lester Siti remizirao je u Kopenhagenu sa istoimenim sastavom bez golova i takođe zadržao čelo tabele u grupi G, dok se Porto popeo na drugo mjesto pobjedom nad Klub Brižom – 1:0 (1:0).

Grupa H takođe nam je donijela jedan neočekivan rezultat, pošto Juventus nije uspio da zadrži prednost protiv Olimpika iz Liona. 'Stara dama' povela je već u 13. minutu preko Gonsala Iguaina, ali je planove domaćinu pokvario Korentin Toliso, kada je u 85. minutu glavom savladao Đanluiđija Bufona – 1:1 (1:0).

To je iskoristila Sevilja očekivanim slavljem protiv zagrebačkog Dinama 4:0 (1:0), pa sada ima deset bodova na prvom mjestu, dva više od Juvea, a šest od Liona.