Treći pješadijski Republika Srpska puk Oružanih snaga BiH i Vojske Republike Srpske danas je u kasarni "Bilećki borci" u Bileći obilježio krsnu slavu – Vidovdan.

U crkvi Svetog Vasilija Ostroškog u krugu kasarne služena je Sveta liturgija, te odata počast svim srpskim borcima stradalim od Kosovskog boja do danas.
Komandant kasarne "Bilećki borci" Aleksandar Ćosović rekao je da je u istoriji srpskog naroda Vidovdan oduvijek zauzimao posebno mjesto.
"Kad kažemo Vidovdan mislimo na zavjet, čast, ponos, dostojanstvo. Vidovdan je istorijski događaj koji je identifikovao naš narod", rekao je Ćosović.
Predsjednik Boračke organizacije Bileća Željko Ivković istakao je da se na Vidovdan Srbi prisjećaju svih srpskih boraca koji su ugradili svoje živote u temelje otadžbine.
Obilježavanju Vidovdana prisustvovali su pripadnici Trećeg pješadijskog puka, Oružanih snaga BiH i penzionisani pripadnici VRS, kao i drugi predstavnici javnog i političkog života u Hercegovini.
Skupština srpskog naroda u BiH na zasjedanju u Banjaluci 12. maja 1992. godine donijela je odluku o formiranju Vojske Republike Srpske. Postojala je od 12. maja 1992. do 1. januara 2006. godine, nakon čega je ušla u sastav Oružanih snaga BiH.
Šta Vi mislite o ovome?