
Objavljen je snimak razgovora lidera SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića, a sve nakon što je Izetbegović u federalnim medijima prijetio silom.
U razgovoru Milorad Dodik upućuje oštar i nedvosmislen odgovor Bakiru Izetbegoviću, jasno stavljajući do znanja da neće prihvatiti bilo kakve pritiske, prijetnje ili pokušaje ponižavanja Republike Srpske i njenog naroda.
Dodik poručuje i da niko nema pravo da prijeti Republici Srpskoj, naglašavajući da će uvijek braniti njene institucije, dostojanstvo i pravo njenog naroda da sam odlučuje o svojoj budućnosti.
Dodik je takođe upitao Izetbegovića zašto mu je prijetio, dok je lider SDA to negirao, iako je javno dostupan snimak gdje on govori kako "Dodika treba skloniti silom".
Snimak je objavio portal Srpski glasnik, na OVOM LINKU.
Podsjećamo, Dodik je ranije danas dao saglasnost da se isti objavi.
- Bakir Izetbegović je tražio da se objavi snimak našeg razgovora, poručio je lider SNSD Milorad Dodik. - Siguran sam da je on snimio. Dajem mu saglasnost da to uradi. I svi drugi koji su taj razgovor snimili, imaju moju saglasnost da ga objave - napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.
Šta Vi mislite o ovome?