КВС Леотар: Хелена и Урош одлични на превенству РС | Херцег Телевизија Требиње

КВС Леотар: Хелена и Урош одлични на превенству РС

Извор: Херцег ТВ | Датум:05.03.2018.

Протеклог викенда на Градском Олимпијском базену у Бања Луци одржано је првенство Републике Српске у пливању у свим старосним категоријама на 25м базену.

На такмичењу је учествовало 188 пливача из 8 клубова са простора Републике Српске и два пливача из ПК Босна Сарајево који су пливали ван конкуренције. Клуб Водених Спортова Леотар на првенству у Бањалуци представљало је осам пливача.

Пливачи КВС Леотар остварили су запажен резултат освојивши седамнаест медаља – пет златних, три сребрене и девет бронзаних медаља. Од пливача КВС Леотар највише успјеха имали су Хелена Лакић и Урош Кундачина.

Хелена је освојила четри златне медаље и двије сребрене. Она је своју доминацију у кадетској категорији на просторима РС потврдила у дисциплинама 50м , 100м и 200м леђно и на 50м прсно где се окитила златним медаљама а на 50м делфин и 200м прсно освојила је сребрене медаље.

Урош Кундачина се окитио са седам медаља, једном златном, једном сребреном и пет бронзаних медаља. Урош је постао омладински првак РС на 200м прсно а треба истаћи да је у овој дисциплини освојио и бронзану медаљу у апсолутној категорији где се одлично носио са Илијаном Малчићем из 22 Априла који је био један од кандидата за одлазак на Олимпијске Игре у Риу.

Поред Хелене и Уроша  остали пливачи КВС Леотар остварили су запажене резултате у својим категоријама.

"Морамо бити задовољни успјехом наших пливача на првенству РС, одлично су се носили са својом конкуренцијом и остварили запажен резултат. Хелена и Урош су оправдали признања са недаво одржаног избора спортисте града Требиња и потврдили свој неоспоран квалитет. Са нестрпљењем чекамо изградњу покривеног Олимписког базене где ћемо добити услове за рад током читаве године који ће сигурно донијети још боље резултате наших пливача", истиче Вељко Пиљевић, тренер у КВС Леотар.

Клуб Водених Спортова Леотар на овогодишње првенству Републике Српске по статистици медаља заузео је четврто мјесто.