Тријумф рукометаша Леотара у херцеговачком дербију | Херцег Телевизија Требиње

Тријумф рукометаша Леотара у херцеговачком дербију

Извор: херцег тв | Фото: радио невесиње | Датум:21.05.2018.

Рукометаши Леотара потпуно заслужено славили су у комшијском дербију против Херцеговине у Невесињу. Након 60 минута одличне утакмице на семафору је стајало 24:30.

Већи дио првог полувремена домаћи рукометаши су контролисали меча, а у двадесетом минуту су имали и два гола предности (9:7), али изабраници Милана Симоновића феноменалном завршницом првог полувремена успјевају анулирати предност домаћих, и преокренути резултат у своју корист, тако да се на одмор отишло резултатом 15:13 у корист Леотара.

Наставак меча доноси још бољи рукомет. Херцеговина успијева доћи до поравнања у 48. минуту (22:22), али то је било све што су успјели против, у овом тренутку квалитетнијег противника, тако да је на крају Леотар славио са 6 голова разлике.

Прво бих истакао заиста феноменалан амбијент у коме је меч одигран. Пуна дворана истинских љубитеља рукомета давала је посебан шмек овом дербију. Леотар се показао као тим јер нас је управо тимска игра красила свих 60 минута. Не бих истицао никог од појединаца јер ова побједа је заиста плод одличног тимског рада“, рекао је Милан Симоновић, тренер Леотара.

У тиму Леотара највише погодака постигли су: Јовановић (7), Мићић (6) и Срдановић (5), док је код домаћих најефикаснији био Чабрило са седам постигнутих погодака.

У посљедњем колу Леотар на свом паркету дочекује екипу Бијељине, а побједник овог меча осваја друго мјесто и пласман у елитни ранг такмичења.he