Вележ са десеторицом поклекао у Војковићима | Херцег Телевизија Требиње

Вележ са десеторицом поклекао у Војковићима

Извор: Радио Невесиње | Датум:05.06.2018.

У претпосљедњем колу Друге лиге РС - исток фудбалери Вележа поражени су у Војковићима од Фамоса резултатом 3:2.

У садржајној и занимљивој утакмици Невесињци су два пута водили, али су домаћи успјели да преокрену резултат.

Вележ је повео у 18. минуту преко Бакоча који је искористио своју брзину и измакао одбрани Фамоса. Само који минут касније мрежа домаћина се још једном затресла, али је судија поништио гол због офсајда. Средином првог полувремена Продановић јер због повреде морао ван терена што је био велики хендикеп за невесињски састав који је  ипак прво полувријеме ријешио у своју корист.

Кључни детаљ утакмице догодио се у 52. минуту када је судија  Видаковић престрого додијелио други жути картон Реповићу. Домаћи су брзо реализовали бројчану предност, поравнали на 1:1 и створили још добрих прилика.

Узвраћа и Вележ. Радовић је направио прави слалом  кроз одбрану домаћина и савладао голмана Јовичића за 1:2. Невесињци пропуштају  и велику прилику за 1:3, након чега се све одвијало у корист Фамоса. Екипа из Војковића је за само пет минута потпуно преокренула резултат. Невесињци су у финишу са десеторицом  извршили солидан притисак, али без изгледних прилика.

У посљедњем колу Вележ у Невесињу  дочекује Будућност. Евентуалним тријумфом овогодишњу сезону завршио био на петом мјесту.

ФАМОС - ВЕЛЕЖ 3:2 (0:1)

Стадион у Војковићима.Гледалаца: 100. Судија: Велибор Видаковић (Зворник).

Стријелци: 0:1 Бакоч у18, 1:1 Бјелица у 57, 1:2 Радовић у 68, 2:2 Витковић у 72, 3:2 Блажић у 76. минуту. Жути картони: Крајишник, Бјелица, Витковић, Милинковић (Фамос), Шаренац, Милидраг, Зуровац, Пашајлић (Вележ). Црвени картон: Дарко Реповић (Вележ).

ФАМОС: Јовичић, Лучић, Вучинић, Копривица, Витковић, Перовић, Тешановић (Крајишник), Милинковић, Бјелица, Блажић, Стојановић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Топаловић, Вучетић, Петковић, Д.Шаренац (Б.Шаренац), Продановић (Пашајлић), Радуловић (Мркајић), Реповић, Радовић, Милидраг, Бакоч.