Најуспјешнија сезона од оснивања АК 'Требиње': Бројне медаље у завршници сезоне | Херцег Телевизија Требиње

Најуспјешнија сезона од оснивања АК 'Требиње': Бројне медаље у завршници сезоне

Извор: Херцег ТВ | Датум:30.09.2018.

На посљедњем првенству Републике Српске у овој години, одржаном у Бањалуци, у конкуренцији пионира/ки  атлетичари АК "Требиње" остварили су запажене резултате.

Златне медаље освојили су Марко Шуковић у скоку у вис, Јелена Шараба, Сара Томић, Кристина Грујичић и Анђела Радановић у штафети 4X100 метара.
Бронзане медаље припале су Лани Лојовић у скоку у вис, Марку Шуковићу у бацању копља и Сари Томић у трци на 300 метара.
"Успјех је већи обзиром да су скоро сви наши такмичари који су наступили на овом Првенству још увијек млађи пионири и да су добре резултате и пласмане остварили у старијој узрасној категорији", кажу из овог спортског колектива..
Истог дана, на Међународном митингу дјечије атлетике одржаном у Бару, најмлађи атлетичари такмичили су се у три дисциплине: полигон 60м, 60м препоне и скок у даљ, појединачно или као тробој.
Доминантна је била Мара Ножица, побиједивши у све три дисциплине, за шта је добила три златне медаље као и пехар за најбољу такмичарку 2010. годиште.
У истој категорији Христина Црногорац освојила је сребрну медаљу у скоку у даљ и бронзану у трци на 60м препоне.
У конкуренцији дјечака 2010. годиште Дамјан Бокун освојио је двије сребрне медаље у дисциплинама полигон 60м и 60м препоне.
Ања Мумало била је трећа у двије дисциплине: полигон 60м и скок у даљ у конкуренцији дјевојчица 2009. годиште.
Емилија Пикић освојила је сребрну медаљу у дисциплини полигон 60м у конкуренцији цицибанки рођених 2007. године.
"Овим такмичењима ставили смо тачку на овогодишњу сезону, најуспјешнију од оснивања Клуба", с поносом истичи уз АК "Требиње".