Рукомет: Леотар бољи и од Славије | Херцег Телевизија Требиње

Рукомет: Леотар бољи и од Славије

Извор: Херцеговина промо | Датум:13.10.2018.

Вечерас је Спортска дворана Милош Мрдић била поприште утакмице другог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине у којој је домаћин Леотар био бољи од екипе Славије из Источног Сарајева коначним резултатом 40:33, док је на полувремену резултат био 21:16.

Рукометаши Леотара већ од почетка преузимају примат и долазе до вођства преко Уљаревића на асистенцију Радовића. Гости постижу свој први гол из седмерца преко Башића, а Милојевић погађа за 4:2 најавивши своју сјајну партију данас. Лале добија два минута након чега је услиједио седмерац који шутира Башић, али се Радовић испријечио. У 10. минуту резултат је био 8:4 у корист домаћег састава, а лијеп покушај Алибеговића брани Радовић.

Драганић уписује сјајну асистенцију за Срдановића који Леотар одваја на 9:4. Исти играч са крила сјајно асистира Срдановићу за 10:5. Важно је напоменути да је Леотар у овим тренуцима играо са играчем мање будући да је искусни Нинковић добио искључење од два минута. Поново је услиједио седмерац за Башића и поново Радовић излази као побједник.

Након једне контре Леотара Драганић погађа за 16:9. Овај играч, као и у претходној утакмици, играо је важну улогу у побједи Леотара пошто је био један од кључних играча баш као што је то био случај у првом колу против Слоге из Добоја. У овим моментима у одбрани Леотара било је доста “промаје”, али је одличан напад надокнађивао нешто лошију игру у дефанзиви.

При резултату 16:12 услиједио је тајм-аут након серије 3:5 гостију које са клупе предводи Борис Тешановић. Био је то 23. минут када је шеф струке Леотара Милан Симоновић затражио тимски тајм-аут. Послије ове паузе, придошлица Леотара Ражнатовић постиже лијеп гол и води Леотар на плус пет. Лијепе акције су биле одлика игре домаћег састава, који је упркос великом броју ситних грешака успијевао да игра добру трансформацију и кроз брзу игру да држи висок ниво и темпо утакмице на који гости из Источног Сарајева нису имали адекватан одговор.

Прво полувријеме Леотар је ријешио са пет голова разлике у своју корист резултатом 21:16.

Након трећег гола Гленџе Леотар је имао вођство 24:19, а исти играч погађа за 25:21. Леотар се одваја на плус девет, 32:23 након још једног сјајног гола Милојевића. Савовић који је замијенио Радовића биљежи пар чудесних одбрана гола најприје зауставивши шут Трнчића из непосредне близине, а потом и Павловића чиме диже „публику на ноге“. Петнаест минута до краја Леотар је имао двоцифрену предност. Гоман гостујуће екипе такође се истакао са пар добрих парада. Голман Славије из Источног Сарајева потом биљежи и седму одбрану, а Леотар голом Милићевића поново одлази на плус десет.

У 58. минуту резултат је био 39:30, а у посљедњих пар минута, тренер Леотара Милан Симоновић шансу је дао и младим снагама требињског тима као што су Филип Бојовић, Милош Уљаревић, Сергеј Тасовац, након чега је услиједила нешто опуштенија екипа домаћег састава и утакмица је завршена резултатом 40:33. Бојовић се и уписао у стријелце до завршног судијског звиждука.

Баш као и у претходној утакмици Леотар је одиграо офанзивно што показује податак да су успјели постићи чак 40 голова. Највећи допринос побједи Леа дали су Јанковић, Гленџа, Милојевић и Драганић, што се тиче офанзивног дијела, док је на голу Леотара са шест бравурозних интервенција, одличан био Веселин Савовић који је подијелио минутажу са Радовићем .

Гленџа је постигао шест голова, Милојевић такође, а потребно је истакнути и улогу Драганића који је успио на врло атрактиван начин пар пута пресјећи нападе Славије и довести Леотар у позицију да погоди из контранапада.

На другој страни у екипи Славије, којој је ово други пораз у исто толико утакмица, најбољи су били Павловић и Керић који су постигли десет тј. осам голова.