Брегови постају рукометна тврђава: Леотар стигао до треће побједе у Премијер лиги | Херцег Телевизија Требиње

Извор: Hercegovina promo | Датум:21.10.2018.

Згуснути распоред овосезонског почетка рукометне Премијер лиге БиХ пружио је Требињцима задовољство да у десет дана у свом граду погледају чак три врхунске рукометне представе у којима је екипа Леотара остварила стопостотан учинак.

Након слабог почетка и вођства гостију из Горњег Вакуфа од 1:4, Требињци су се вратили у 9. минуту када су изједначили на 4:4 голом Лазара Јанковића. У 16. минуту већ је 8:6 за домаће, а у 21. минуту су већ водили са 13:8. Слиједи игра гол за гол, све до полувремена које је завршено резултатом 18:12.

Гости добро отварају друго полувријеме и постижу два гола, али онда опет Требињци успостављају равнотежу и у 44. минути воде са сигурних пет голова разлике – 23:18. Опет слиједе два брза гола гостију који смањују на 23:20. Домаћи су су опет тргли и десет минута прије краја Леотар има 26:22. Слиједи нови добар период игре гостију који пријете да у 55. минути чак угрозе побједу домаћина, али Александар Милојевић у 57. минути постиже гол и успоставља поново три гола разлике за Требињце.

Посљедња три минута обје екипе играју гол за гол, а у посљедњем минуту Александар Милићевић постиже коначан резултат 29:26. Најефикаснији у редовима домаћих био је управо Милићевић са седам голова, а уз њега је врло ефикасан био и Владо Драганић који је постигао гол мање.

Код гостију из Горњег Вакуфа најефикаснији играч, уједно и најбољи стријелац утакмице био је Адмир Пурић са девет голова, док је Биљака Горан постигао седам.

Овом побједом Леотар је са скором од три побједе и једним поразом, опет у самом врху БиХ Премијер лиге. Рукометаше Леотара, који су у претходном периоду имали веома тежак распоред, сада чека пауза од петнаест дана која ће им помоћи да напуне батерије и да се у што бољем свјетлу поново прикажу домаћој публици, која је и вечерас била велика подршка тиму Леотара.

Тренер Леотара Милан Симоновић на крају окршаја осврнуо се на утакмицу:

„Била је ово тешка утакмица, послије 4:1 смо направили предност и узвратили. Након тога требало је довршити ствари и бити сконцентрисан у завршници. У циклусу од четири утакмице, три смо побиједили што је и био наш циљ. Слиједи циклус утакмица у новембру за које ћемо се такође припремити. Потребно је још неке ствари да дорадимо, прије свега, дисциплину и реализацију. Наша два кључна играча нису била доступна за ову утакмицу, што је још једна од ствари која је утицала на нашу игру“, закључио је тренер требињске екипе.