КБС Требиње трећи у Будви | Херцег Телевизија Требиње

КБС Требиње трећи у Будви

Извор: Радио Требиње | Датум:18.11.2018.

Чланови Клуба борилачких спортова Требиње јуче су у  Будви, гдје је одржан Куп ослобођења Будве у каратеу, у веома јакој конкуренцији двадесет клубова освојили треће мјесто у генералном пласману.

Млади каратисти КБС Требиње су укупно освојили 25 медаља – 11 златних ,8 сребрних и 6 бронзаних. Златне медаље су освојили Марко Тркља у кадетској конкуренцији преко 70 килограма и јуниорској конкуренцији до 78 килограмаг, Александар Бошњак кадети + 60 килограма, Анастасија Копривица наде до 47 килограма, Аљоша Ћурић наде – 60 килограмна, Јован Вулетић пионири + 38 килограма, Сара Грубач пионири + 40 килограма, Стефан Грубач наде до 40 килограма, Стефан Албијанић кадети до 70 килограма, Матија Крунић кадети до 63 килограма и Ана Кукић пионири + 32килограма .

Вриједан резултат освајањем сребрених одличја остварили су Растко Спаић наде до 50 кг, Ивана Влатковић пионири до 40 кг, Ивана Ћук кадети + 54 кг, Ђорђе Карић пионири до 35 кг, Лана Росић пионири до 32кг, Алекса Тодоровић наде до 40 кг, Марко Перишић наде до 50 кг и Алекса Тараило  пионири до 45кг. Бронзане медаље су освојили Василија Косјерина јуниори до 55кг, Никола Копривица пионири + 38 кг, Милан Глушац пионири + 45 кг, Јово Сушић пионири до 35 кг Стефан Милинић кадети до 57 кг  и Миомир Дујановић  кадети до 52 кг.

„Након одличног успјеха у Раковици, задржали смо ниво добрих резултата и на турниру у Будви. Треће мјесто у генералном пласману је вриједан резултат. Уколико нам финансијске могућности дозволе планирамо и нова такмичења и турнире“, кажу у Клубу борилачких спортова Требиње.