Рукомет: Леотару припао и дерби Херцеговине | Херцег Телевизија Требиње

Рукомет: Леотару припао и дерби Херцеговине

Извор: Херецеговина промо | Датум:21.11.2018.

У тврдој утакмици два ривала који се јако добро познају, домаћини су славили тешко, али заслужено.

Мостарци су били мало бољи ривал у првом дијелу и преко одличног Мандарића су држали прикључак.

У другом дијелу била је резултатска клацкалица све до 44. минута, када су домаћини успјели изједначити, а потом у 47. минуту након серије два нула су дошли до 20:17 што је и највећа предност до тада.

Гости се не предају и у 50. минуту на семафору стоји 21:20. Потом се наредних неколико минута опет играло гол за гол.

Ношен публиком, у 54. минуту Леотар је преломио утакмицу и повео са 24:21, а у 58. минуту након 27:23 било је јасно да бодови остају у Требињу.

У редовима домаћих којих је красила велика борбеност ефикаснији од осталих су били Милојевић са 7 и Гленџа са 6 голова.

„Утакмица је била тешка јер се јако добро познајемо и једни другима знамо и мане и врлине. Публика нам је пружила кључну предност и повела нас до побједе – рекао јетренер Леотара Милан Симоновић.

У наредном колу Леотар гостује у Грачаници.