Атрактивна игра, доста лијепих голова и сјајни Владан Даниловић на старту Фудбал френдса | Херцег Телевизија Требиње

Извор: foca24.info | Фото: foca24.info | Датум:01.08.2015.

Sutjeska-Zvezda 3:2У полуфиналу 11. Фудбал френдса, вечерас ће на Градском стадиону у Фочи играти Сутјеска-Олимпија и Ријека-Жељезничар. Сутјеска је направила велико изненађење савладавши Црвену звезду са 3:2, док је Олимпија, након 1:1 и извођења пенала, укупним резултатом 4:1, била боља од новосадске Војводине. Најбољу утакмицу првог дана одиграли су прошлогодишњи финалисти Ријека и Будућност. Подгоричани су водили на полувремену 2:0, али се Ријека у наставку успјела вратити и са два гола одличног Домагоја Прпића изборити пенале у којима је имала више среће, па је славила укупним резултатом 10:9. У посљедњем мечу првог дана, у дербију два највећа БХ клуба, Жељезничар је савладао Сарајево са 2:1.

Даниловић донио побједу Сутјесци

Сутјеска је, баш као и прије двије године, у четвртфиналу била боља од Црвене звезде. Домаћин је славио са 3:2, па ће београдски црвено-бијели такмичење наставити у утјешном дијелу турнира у разигравању од 5. до 8. мјеста. Још једном се показало да славно име клуба на терену не значи много, поготово када противник има огромну жељу за побједом, као што су је имали кадети Сутјеске. Јунак меча је Владан Даниловић који је постигао два прелијепа поготка.

Vladan DanilovićВладан Даниловић

„ Од малена ми је сан да играм против Звезде, маштао сам о томе и сан ми се испунио. Нисам се надао да ћемо побиједити, али свака част мојим саиграчима, заслужено смо славили“, рекао је Даниловић. Звезда је у два наврата успјела смањити предност Сутјеске, на 2:1 и 3:2, али са два играча мање, који су у другом полувремену оправдано добили црвене картоне, није имала снаге за преокрет. Играч Црвене звезде Милош Николић спортски је честитао противнику на заслуженој побједи.

Miloš NikolićМилош Николић

„ Домаћин је више желео победу, одлично су одиграли и свака им част“, рекао је Николић. Стријелци за Сутјеску били су Владан Даниловић у 24. и 43. минуту и Марко Ивановић у 74, док су голове за Звезду постигли Слађан Ракић у 50. и Немања Милуновић у 75. минуту.

Олимпија слави Кереца

У другом мечу 11. Фудбал френдса, Олимпија и Војводина одиграли су неријешено 1:1. Змајчеки су повели почетком другог полувремена прецизним ударцем Туркуза Матеужа, а Војводина је изједначила у надокнади времена преко Петра Мићина. Услиједило је извођење пенала. Биле су довољне три серије, јер одлични голман Олимпије Алион Керец није дозволио противничким играчима да затресу мрежу, док су играчи Олимпије сва три пута били прецизни, па је меч завршен укупним резултатом 4:1 за Олимпију. Голман Олимпије заслужено на рукама својих саиграча.

Alion Kerec

„ Гол у посљедњем минуту нас је пресјекао, али смо показали велики карактер да се вратимо и спасимо у пеналима. У Фочи сам други пут, ово је предиван град, волим овдје да долазим и надам се да ћу доћи и када будем у првом тиму Олимпије“, рекао је голман Керец.

Ријека се реванширала Подгоричанима

Жријеб је одлучио да се прошлогодишњи финалисти Фудбал френдса, ове године сретну већ у четвртфиналу. Ријека и Будућност одиграли су одличну утакмицу, која је завршена неријешеним резултатом 2:2, а након пенала било је 10:9 за Ријеку. По броју прилика, лијепих акција и голова, може се слободно рећи да је ово био најквалитетнији меч првог дана турнира. Виђена су два потпуно различита полувремена. У првом је доминирала Будућност, а у другом Ријека.

Rijeka-Budućnost

Подгоричани су повели у 6. минуту голом Владана Бурзана, а у 39. минуту вођство Подгоричана удуплао је Лазар Вујошевић. Ђетићи су пропустили велики број прилика, па им се то вратило у наставку меча. Ријека се пробудила након 10-ак минута игре у другом полувремену и до краја је успјела да изједначи головима Домагоја Прпића у 55. и 65. минуту. Прпић је оба пута мрежу затресао снажним ударцима са двадесетак метара. У пенал лутрији, изводило се девет серија, а више среће имали су Ријечани који су се тако реванширали Подгоричанима за пораз у прошлогодишњем финалу.

„Слабије смо одиграли у првом полувремену, али смо успјели да се вратимо и покажамо колико вриједимо. Будућност је добра момчад, имају добру школу ногомета, али смо ипак показали да смо бољи. Желимо да освојимо прво мјесто“, истакао је Прпић, додавши да се у Фочи лијепо осјећају и да су добро угошћени.

Тријумф Жеља у сарајевском дербију

Први дан 11. Фудбал френдса завршен је великим сарајевским дербијем између Жељезничара и Сарајева. Плави момци овога пута били су бољи од бордо тима. Жељо је славио са 2:1 головима свог капитена Дениса Жерића у 45. и 75. минуту, а стријелац за Сарајево био је Стефан Бошњак у 58. минуту.

Željezničar-Sarajevo„Дерби је увијек тешка утакмица. Мислим да смо више показали“, рекао је Жерић. Након првог дана јасно је да ће Фудбал френдс добити новог шампиона, јер су једина два освајача „титуле пријатељства“ међу овогодишњим учесницима- Звезда и Будућност елиминисани из борбе за трофеј.

Распоред другог дана

Прво полуфинале Сутјеска-Олипмија игра се од 19.00 часова, а друго Ријека-Жељезничар од 20:30. Претходно ће се играти мечеви за пласман од 5. до 8. мјеста: Црвена звезда-Војводина од 16.00 и Будућост-Сарајево од 17.30.