Требињци поражени у финалу Купа Српске | Херцег Телевизија Требиње

Требињци поражени у финалу Купа Српске

Извор: Радио Требиње | Датум:23.01.2019.

Кошаркаши „Леотара“ поражени су вечерас у финалној утакмици Купа РС од екипе „Младости“ у Мркоњић Граду резултатом 99:73.

У сусрету за трофеј најмасовнијег такмичења Српске, бх. лигаш из Мркоњић Града оправдао је улогу фаворита против екипе из нижег ранга такмичења.

Квалитетнији ривал од првог минута игром је показивао да неће дозволити изенађење, Требињци су покушавали да одрже резултатски прикључак, што им је успијевало скоро три четвртине сусрета, али је у посљедњој понестало снаге за више од убједљивог пораза.

Најефикаснији међу изабраницима Дражена Шегрта вечерас су били новајлија у прољетној полусезони Василије Шараба са 17 поена, уз 8 скокова и 3 асистенције, Дејан Шакотић је постигао 16, а Срђан Дамјановић 13 поена.