Fudbaleri Mladosti ubjedljivi protiv Rudara | Herceg Televizija Trebinje

Fudbaleri Mladosti ubjedljivi protiv Rudara

Izvor: Herceg TV | Datum:30.08.2015.

Fudbaleri gatačke Mladosti juče su pred stotinjak gledalaca na Gradskom stadionu u Gacku, ubjedljivo savladali ekipu Rudara iz Ugljevika rezultatom 5:0 (4:0) u okviru trećeg kola Druge lige istok. Gačani su time upisali prvu pobjedu u novoj sezoni i nagovijestili bolje rezultate u nastavku sezone.

Od samog početka meča bilo je jasno da se radi o velikoj razlici u kvalitetu dvije ekipe. Gosti sa sastavom u kojem je čak 10 igrača mlađih od 21 godine nisu mogli biti ravnopravan rival znatno iskusnijem domaćem sastavu. Mladost je od samog početka nametnula svoju igru koju je već u 14-om minutu Pušara krunisao pogotkom za vođstvo 1:0.

Sedam minuta kasnije Ćeranić je matirao golmana gostiju Bodirogu i već tada jasno je bilo u kojem pravcu će se kretati rezultat ovog meča. Do poluvremena Pušara i Ćeranić još po jedanput zatresli su mrežu gostiju u 38-om odnosno 45-om minutu za ubjedljivih 4:0 na poluvremenu. Konačnih 5:0 postavio je Marko Drakul u 80-om minutu nakon što je već sve bilo izvjesno.

Domaća ekipa tokom cijelog duela dominirala je, uglavnom se igralo na polovini Rudara a poraz gostiju bio bi i ubjedljiviji da su domaći napadači imali malo više sreće nakon što su nekoliko puta pogodili okvir gola i propustili nekoliko sjajnih prilika za gol.

U sledećem kolu ekipa Mladosti je slobodna nakon što je ekipa Gorice iz Pučila istupila iz lige.

MLADOST (GACKO) - RUDAR (UGLJEVIK) 5:0 (4:0