Побједа за плеј-оф | Херцег Телевизија Требиње

Побједа за плеј-оф

Извор: РАДИО ТРЕБИЊЕ | Фото: спортспорт.ба | Датум:28.03.2019.

Кошаркашице Леотара 03 побиједиле су синоћ у Зеници екипу Челик Субор резултатом 66-64, по четвртинама 14-18, 14-10, 16-14, 22-22 у утакмици 18. Кола Премијер лиге БиХ.

Кошаркашице из Требиња у ову утакмицу су ушле као благи фаворит јер су имале скор од 10 побједа и пет пораза, док су Зеничанке биле на скору од шест побједа и девет пораза. Екипа Леотар 03 била је под императивом побједе јер су тренутно четврте на табели и желе да остваре што бољу позицију пред плеј-оф.

Највише узбуђења виђено је у посљедњих 10 минута када су након неизвјесне завршнице кошаркашице Леотара 03 кошевима Јоване Милаковић остварили побједу. Када су у питању најбољи појединци у побједничкој екипи, Марија Кешљевић постигла је тачно половину кошева од Леотара, на крају је утакмицу завршила с 33 поена и пет скокова. Аница Шкриван имала је 10 поена и пет скокова у побједничком тиму. Код Челика Анида Ћоровић је била најефикаснија с 22 поена и 10 скокова. Побједом у Зеници Леотар 03 је заузео треће мјесто на табели са 27 бодова и налази се на домак плеј офа.

У сљедећем колу Требињке су домаћин екипи Брчанке.