Још један тријумф над Борцем: ЛЕО изборио мајсторицу | Херцег Телевизија Требиње

Још један тријумф над Борцем: ЛЕО изборио мајсторицу

Извор: Radio Trebinje | Фото: Trebinje Live | Датум:01.05.2019.

Кошаркаши „Леотара“ побиједили су синоћ бањалучки „Борац“ резултатом 69:61, у четвртој утакмици финала плеј-офа Првенства Републике Српске.

Требињци су успјели да изједначе на 2:2 у финалној серији, па пехар првака Српске, који је за случај побједе „Борца“ синоћ красио записнички сто – ипак сели у Бањалуку, гдје ће бити одиграна „мајсторица“.

Домаћи нису добро отворили утакмицу, па је „Борац“ прву четвртину ријешио у своју корист са осјетном предношћу 18:9. На одмор се отишло са шест поена предности за госте, иако су средином другог периода Требињци успјели да анулирају мањак, а за кратко и да преокрену резултат.

„Леотар“ је тек у трећој четвртини утакмицу резултатски вратио на почетак, а у четвртој – на крилима ватрене подршке са трибина – успио и да надигра ривала, прије свега изузетном борбеношћу у одбрани, али и погоцима у кључним моментима.

Пресудила је прије свега фанатична борбеност наших момака. Скупили смо снаге да ову посљедњу утакмицу пред требињском публиком завршимо тријумфално. Сад потпуно растерећени идемо у Бањалуку. Надамо се да та утакмица неће бити онако нападачки лоша као претходне двије“, истиче шеф стручног штаба Дражен Шегрт.

Најефикаснији међу домаћим и синоћ је био Дејан Шакотић са 15 поена, 7 скокова и 5 асистенција. Ђорђије Нинковић је постигао 14, а Марко Раичевић 13 поена.