Младост после једанаестераца елиминисала Козару из Купа Републике Српске | Херцег Телевизија Требиње

Младост после једанаестераца елиминисала Козару из Купа Републике Српске

Извор: Херцег ТВ | Фото: Херцег ТВ | Датум:15.10.2015.

Фудбалери Младости су у утакмици 1/8 финала Купа Републике Српске били домаћини прволигашу екипи ФК „Козаре“ из Градишке и после бољег извођења једанаестераца 6:4 након што је у регуларном дијелу резултат био 2:2, остварили пласман у четвртину финала Купа Републике Српске.

Била је то једна потпуно отворена игра оба ривала и веома добра игра домаћих за разлику од неких утакмица у првенству. Екипа Младости иако друголигаш пружила је достојан отпор реномираном противнику из Градишке. Резултат добре игре су два постигнута поготка и вођство од 2:0. У 26 минуту играч домаћих Рајко Комненић шутирао је и постигао евро гол са око 20 метара, а за 2:0 погодио је Милан Топаловић у 56 минуту игре. У наставку игре гости су кренули на све или ништа и погодцима Илије Ковачевића у 68 минуту и аутоголом Дејана Лоза у 76 минуту изједначили резултат на 2:2. До краја утакмице резултат је остао непромијењен а за пласман у наставак такмичења изводили су се пенали.

Са бијеле тачке за домаћина голове су постигли: Комненић, Горановић, Петковић и Салатић а за госте из Градишке: Мајданац и Поповић, ударац Бунића голман Гузина је одбранио а Вукајловић је промашио гол.

Фудбалери Младости су овом побједом изборили пласман у 1/8 финала КУП-а РС, са екипама Радника (Бијељина),Младости (Велика обарска),Власенице (Власеница), Карановца (Бања Лука), Пролетера (Теслић), Слободе (Нови Град) и побједника сусрета Дрина (Зворник) Борац (Бања Лука).