Требињски атлетичари с медаљама из Бањалуке | Херцег Телевизија Требиње

Требињски атлетичари с медаљама из Бањалуке

Извор: Радио Требиње | Датум:28.09.2019.

Атлетичари „Леотара“ освојили су 12 медаља на Републичком такмичењу за пионире и јуниоре, одржаном данас у Бањалуци.

У категорији јуниора, прво мјесто у бацању диска освојила је Нина Зуровац, а у истој категорији и дисциплини треће мјесто припало је Нини Бранковић. Зуровац је кући стигла са двије медаље - била је друга у бацању копља.

У категорији млађих јуниора, Диана Ковач освојила је прво мјесто у скоку у вис. Игор Зеленовић је освојио прво мјесто у скоку у даљ и друго у троскоку.

У категорији пионира, у трци на 200 м Јаков Глебов освојио је прво мјесто, а на 60 м био је други. Пионирка Јована Кржић у скоку у даљ освојила је прво мјесто, а у трци на 200 м била је трећа. Сара Мијановић освојила је прво мјесто у трци на 60 м.

На Првенству Српске Атлетски клуб „Требиње“ представљала су двојица атлетичара - Марко Шуковић и Јово Мандрапа.

Шуковић је био најбољи у дисциплини скок у вис, потврдивши тако сениорску титулу првака РС.

Двије сребрне медаље освојио је Јово Мандрапа - у дисциплинама бацање диска и бацање копља.