Невесињци бољи у херцеговачком рукометном дербију | Херцег Телевизија Требиње

Невесињци бољи у херцеговачком рукометном дербију

Извор: Радио Невесиње | Датум:26.10.2015.
У 5. колу Прве рукометне лиге РС Херцеговина је синоћ у Невесињу савладала Леотар резултатом  27 : 23 ( 14:11). До побједе у херцеговачком дербију домаћи су стигли бољим стартом и финишом утакмице. Невесињци су тако задржали максималан учинак у новој сезони и учврстили се на водећој позицији Прве лиге.

Херцеговина је силовито отворила утакмицу и послије само 15-так минута имала је велико вођство од седам голова. Кораћевић је био присиљен да у том периоду затражи два тајм-аута  да би  пронашао одговор на полетну игру невесињских младића. Рјешење је нашао у пресинг игри и Леотар  је до краја полувремена вратио активан резултат.

У наставку  су обје екипе показале велику борбеност из које су се јављале и честе грешке. Херцеговина је имала  вођство, али су Требињци стално били за петама и на шест минута прије краја стигли су на гол заостатка. Домаћи су тада заиграли  много боље и уз подршку са трибина постигли  четири везана гола за миран финиш.

Најефикаснији играч утакмице био је Војисалaв Чабрило са 10 голова. Драговић је постигао шест, а Драганић пет голова. Код Леотара  најбољи стријелац био је Шутало са пет голова. Инић се за свега десетак минута четири пута уписао у стријелце, и то у тренуцима када су се  гости резултатски  опасно приближили ривалу.

Са нова три бода Херцеговина је запосјела челну позицију Прве лиге РС, а побједа је још дража пошто је изборена против традиционалног ривала.