РЕМИ ЗА КРАЈ ЈЕСЕНИ: ЛЕО повео 7:1 да би у посљедњим секундама „ишчупао“ бод | Херцег Телевизија Требиње

РЕМИ ЗА КРАЈ ЈЕСЕНИ: ЛЕО повео 7:1 да би у посљедњим секундама „ишчупао“ бод

Извор: radio trebinje | Датум:17.12.2019.

Рукометаши „Леотара“ одиграли су вечерас пред својим навијачима неријешено 32:32 против брчанске „Локомотиве“ у сусрету 15-ог, посљедњег кола јесењег дијела шампионата у Премијер лиги Босне и Херцеговине.

Против врло неугодне екипе из Брчког, која је прије овог сусрета држала високу 4. позицију на табели, домаћи су бриљантно отворили утакмицу – повели са 7:1, а на полувријеме отишли са вођством 17:13.

Од 33. до 40. минута сусрета гости праве серију 7:1, а на семафору је 19:21 за „Локомотиву“. Преосталих 20 минута сусрета ривали су се смјењивали у вођству, а у самој завршници боље су се снашли гости који су у посљедњој минути имали два гола предности – 32:30.

„Леотар“ је успио да смањи на гол заостатка, а пред Брчацима није био тежак задатак - да за пун бодовни плијен из Требиња посљедњих 14 секунди задрже лопту у свом посједу.

Међутим, након пресинга домаћих Срдановић је сјајно краде и са истеком времена погађа за коначних 32:32.

Најефикаснији у домаћем тиму вечерас је био Александар Милићевић са 11 голова. Владо Драганић је постигао 6, а Марко Срдановић 5 погодака.

Требињци полусезону завршавају са 19 бодова - из шест побједа, једног ремија и осам пораза.

Тренутно су 9. на табели, али ће остали клубови из друштва премијерлигаша своје мечеве посљедњег кола јесење полусезоне одиграти тек сутра.