Херцеговина преокретом савладала Младост | Херцег Телевизија Требиње

Херцеговина преокретом савладала Младост

Извор: Радио Невесиње | Фото: Радио Невесиње | Датум:21.11.2015.
У дерби утакмици 9. кола Прве рукометне лиге РС Херцеговина је вечерас у Невесињу савладала Младост резултатом 27:23. Пут до осме првенствене побједе није био нимало лак јер су  се Невесињци намјерили на квалитетног ривала који није случајно другопласирани на табели.

Херцеговина је добро отворила утакмицу, али је покретљива бањалучка екипа врло брзо изједначила резултат, а у финишу првог полувремена стекла и озбиљну предност од четири гола.   У тим тренуцима је дјеловало да ће домаћи тешко до бодова. Ипак, као и у већини овосезонских утакмица, Херцеговина је  одлично одиграла прве минуте наставка. Већ у 35. минуту на семафору је стајало 16:16, а много важније је било што су Невесињци  нашли кључ за одбрану гостију.  Посљедњих 15-так минута Херцеговина је одиграла сигурно тако да  Младост у самом финишу није добила прилику за прикључак.

У редовима домаћих најефикаснији је био Немања Ивановић који је, иако повријеђен, успио да се седам пута упише у стријелце. Чабрило је постигао шест, а Драганић пет голова.  Код гостију је најубојитији био Шкрга са седам голова.

Херцеговина суверено држи  прво мјесто са свих осам побједа. Другопласирана Младост има шест бодова мање.

У наредном колу Херцеговина гостује екипи „Голић-Шарић“, а на завршетку јесењег дијела сезоне угостиће Дрину.