ЛЕОТАР и БОРАЦ у финалу Купа Српске | Херцег Телевизија Требиње

ЛЕОТАР и БОРАЦ у финалу Купа Српске

Извор: Радио Требиње | Фото: Радио Требиње | Датум:12.02.2020.

Кошаркаши „Леотара“ пласирали су се у финале Купа Републике Српске и данас ће за трофеј овог такмичења снаге одмјерити са екипом ОКК „Борца“ из Бањалуке.

Требињци су синоћ у полуфиналном сусрету били бољи од екипе „Братунца ТРБ“ резултатом 76:69.

У првом полуфиналу бањалучки „Борац“ побиједио је „Младост“ из Мркоњић Града резултатом 85:69.

Екипа из Братунца по традицији је неугодан ривал на сваком гостовању у Требињу – али ни овога пута тим Мира Вукоја није дозволио изненеђење. Требињци су све вријеме – сем једном и кратко на почетку другог периода - имали вођство, а на полувремену је било +12 за домаће.

Требињци су чували двоцифрени вишак и током трећег периода, али су Братунчани серијом на отварању посљедњег, за кратко, смањили на свега 4 поена разлике. У посљедњих пола минуте ипак је виђена драма, када се гости приближавају на свега три поена и краду лопту за нови напад – али неизвјесност рјешавају два атрактивна потеза Андрејевића, који прво закуцавањем а потом и рапмом у одбрани диже публику на ноге, а свој тим – до финала купа.

Александар Андрејевић је био и најбољи актер утакмице са „дабл-дабл“ учинком: 20 поена и 12 скокова. Владимир Алексић је постигао 19 поена уз 6 скокова, а Немања Милидраговић 10 поена.

Финале Купа Републике Српске у Спортској дворани „Милош Мрдић“ на програму је данас од 17 часова.

Публику очекује прави дерби сусрет, јер Бањалучани - иако се такмиче у нижем рангу такмичења – не знају за пораз, а у Првој лиги Српске имају стопостотни учинак – 15 побједа у исто толико кола.

Завршница Купа Републике Српске у кошарци ове године игра се кроз разигравање четири екипе, а домаћин „фајнал-фора“ је наш град.