Радио Невесиње представља кандидате за спортисту године | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Херцеговина

Радио Невесиње представља кандидате за спортисту године

Извор: Радио Невесиње | Фото: Радио Невесиње | Датум:20.12.2015.
Традиционална манифестација избора најбољег спортисте Невесиња биће одржана у  Великој сали општине Невесиње суботу 26. децембра. Клубови су доставили своје приједлоге Комисији за избор која ће  анализирати спортске резултате свих номинованих кандидата у 2015.години.

Радио Невесиње представља кандидате за избор најуспјешнијег  младог спортисте  и најбољег сениора.

Млади спортисти

НОВИЦА ТЕРЗИЋ

Резултати Новице Терзића у 2015. години су импресивни.

На Кадетском првенству Европе у Шпанији, у дисциплини кик лајт,  Новица је освојио сребрну медаљу. Млади кик боксер „Вележа“ је првак Републике Српске и БиХ и вицешампион Балкана.

Златне медаље је освојио на престижним турнирима у Тешњу, Илиџи и Сарајеву.

Новица је дисциплинован спортиста и члан јуниорске репрезентације БиХ.

НИКОЛА ИВАНОВИЋ

Тако млад играч са толиком минутажом као што је Никола Ивановић тешко се може наћи на прволигашким теренима Републике Српске. Са 15 година са крилне позиције немилосрдно  решета голманске мреже и најављује успјешну каријеру.

Посебно је био добар у дерби утакмицама, што потврђује његове високе домете у рукометном спорту.

МИЛОШ ПАНТИЋ

Каратиста Милош Пантић је у 2015. години наставио континуитет одличних резултата. На неколико интернационалних турнира освојио је златне медаље у катама и борбама.

На државном првенству у Бањалуци заузео је друго мјесто и са овим резултатом постао репрезентативац БиХ.Милош је узор члановима клуба и вршњацима.

ДРАГАН КОВАЧЕВИЋ

Члан Соколског друштва „Невесињска пушка“ Драган Ковачевић је учествовао на више атлетских такмичења и витешких сабора остваривши запажене резултате.

На Јуниорском првенству БиХ у бацању кугле освојио је сребрну медаљу, а на Атлетском митингу Херцеговачке регије у истој дисциплини се домогао сребрног одличја.

Сениори

ДЕЈАН ДРАГОВИЋ

Кик боксер Дејан Драговић је комплетан спортиста – вриједан, успјешан и омиљен суграђанин. Тек  је на почетку сениорке каријере,  а већ је додирнуо европски трон и окушао се на највећој свјетској смотри овог спорта.

Донио је много радости својим суграђанима освајањем златне медаље на Јуниорском првенству Европе у Шпанији. Као репрезентативац БиХ учествовао је на Свјетском сениорском првенству у Београду гдје је поражен од актуелног планетарног шампиона.

На Првенству Балкана у Нишу у дисциплини кик лајт освојио је сребрну медаљу.На првенствима РС и БиХ и домаћим турнирима  остварио је све побједе у 2015. години.

ЈОВО БУДОВИЋ

Јово Будовић је играо све  рукометне првенствене утакмице у Првој лиги РС. Имао је просјечно 15 одбрана по сусрету што је изванредан резултат када је овај спорт у питању. Био је најбољи када је било најпотребније. Његове одбране уносиле су додатни подсрек читавој екипи.

Један је од најзаслужнијих што Херцеговина суверено влада прволигашким теренима. Будовић је прави лидер на терену, поуздан и омиљен код саиграча.

Категорија: Херцеговина

Шта Ви мислите о овоме?

НАПОМЕНА: Садржај објављених коментара не представља ставове Херцег РТВ већ само аутора коментара! Молимо читаоце да се суздрже од вријеђања, псовања и вулгарног изражавања!