Нове медаље за Атлетски клуб Леотар | Херцег Телевизија Требиње

Нове медаље за Атлетски клуб Леотар

Извор: Radio Trebinje | Датум:20.07.2020.

Чланица Атлетског клуба Леотар Дијана Kовач освојила је двије златне медаље на Првенству БиХ за млађе јуниоре и јуниорке које је јуче одржано у Сарајеву.

Она је била најбоља у скоку у вис са прескочених 160 цeнтиметара и троскоку са даљином од 10 метара и 46 центиметара.

Сребрну медаљу је освојила Нина Зуровац у бацању диска, са даљином 29 метара и 50 центиметара, те у бацању копља са 30 метара и 80 центиметара. Вриједан резултат остварила је и штафета Атлетског клуба Леотар 4 пута 100 метара у саставу Јована Kржић, Анастасија Јањић, Дијана Kовач  и Kристијана Kушић, која је освојила бронзану медаљу.

Вриједан успјех јуче је на истом такмичењу остварио и члан Атлетског клуба Требиње Марко Шуковић, који је освојио прво мјесто и наслов државног првака у дисциплини скок у вис. На Првенству у Сарајеву наступило је 26 клубова из БиХ.