Марко Шуковић из АК 'Требиње' освојио прво мјесто на појединачном првенству БиХ у атлетици за сениоре | Херцег Телевизија Требиње

Извор: Херцег ТВ | Датум:06.06.2021.

У суботу 05.06. је у Зеници одржан први дан појединачниг првенства БиХ у атлетици за сениоре-ке уз учешће 28 екипа. Такмичар АК "Требиње" Марко Шуковић освојио је прво мјесто и титулу првака у дисциплини скок у вис са прескоченом висином 205цм.

Марко је овом побједом обезбједио учешће и у сениорској репрезентацији БиХ и послије Првенства Балкана за јиниоре 12-13.06. Истанбул, наступиће и на такмичењу Куп Европе (Европско тимско првенство) 19-20.06.2021 у Никозији, Кипар.

Треба напоменути да је Марко још млађи јуниор, а већ ће наступати за сениорску репрезентацију. Првог дана наступила је и Сара Томић у трци на 400м и остварила лични рекорд 1:03,81.