Rasto Spaić i Aleksandar Bošnjak na Balkanijadi | Herceg Televizija Trebinje

Rasto Spaić i Aleksandar Bošnjak na Balkanijadi

Izvor: Radio Trebinje | Datum:16.05.2016.

Rastko Spaić i Aleksandar Bošnjak, članovi Kluba borilačkih sportova Trebinje, ostvarili su odličan rezultat na izbornom takmičenju u karateu za mlađe uzrasne kategorije koje je održano juče u organizaciji Karate saveza Bosne i Hercegovine.

Na takmičenju za pionire i nade na kome je učestovalo 90 klubova sa preko 800 takmičara Rastko Spaić je osvojio srebrenu medalju u kategoriji 2005. godište do 40 kilograma, dok je bronzanu medalju u kategoriji preko 45 kilograma 2005. godište osvojio Aleksandar Bošnjak.

Oni su ovim rezultatom izborili pravo nastupa na Balkanskom prvenstvu, koje će krajem maja biti održano u Beogradu.

KBS Trebinje je nastupio sa 11 takmičara i bio veoma zapažen. „Oba naša osvajača medalja su imala po 6 pobjeda do osvajanja medalja, što govori o masovnosti ali i kvalitetu takmičenja. U prvih 10 nastupa nismo imali ni jedan poraz tako da je i većina naših sportista koji nisu osvojili medalju imala i po 3 pobjede“, kaže trener Kluba borilačkih sportova Radomir Milić.