Rukometaši Hercegovine šampioni Republike Srpske! | Herceg Televizija Trebinje

Rukometaši Hercegovine šampioni Republike Srpske!

Izvor: Radio Nevesinje | Foto: Radio Nevesinje | Datum:21.05.2016.

Rukometaši Hercegovine savladali su večeras u Nevesinju ekipu „Golić Šarić“ sa 38:33 i kolo prije kraja obezbijedili su titulu prvaka Republike Srpske. Pobjednički pehar i ruke kapitena Nemanje Ivanovića predala je komesar za takmičenje u Prvoj ligi RS Zvjezdana Nedić.

Plasmanom u Premijer ligu nevesinjski rukometaši su ostvarili najveći uspjeh u istoriji kluba. Mladići iz Nevesinja  pod stručnim nadzorom trenera Dragomira Šaponje i uz podršku uprave kluba izasli su u snažan sporski kolektiv spreman za velika djela. Čitavo prvenstvo nisu prepuštali lidersku poziciju i večeras su pred punom dvoranom matematički obezbijedili titulu.

Iako su u utakmicu sa ekipom „Golić Šarić“ ušli kao veliki favoriti Nevesinjci su morali uložiti mnogo truda da savladaju talentovane Banjolučane koji svojim igračkim kadrom  hrane Borac. Šaponja je dao priliku svim igračima i taj princip je držao tokom čitave utakmice. Domaći su  prvo poluvrijeme glatko dobili sa sedam golova razlike, ali su u nastavku očito već bili u slavljeničkom raspoloženju, pa su rivalu dozvolili da se opasno približi. Ipak, u samoj završnici, kao i tokom čitave sezone, Hercegovina nije dozvolila nikakvo iznenađenje. U redovima nevesinjske ekipe najefikasniji su bili Čabrilo sa 11 i Kovačević sa devet golova.

Odmah po završeetku utakmice uz intoniranje himne RS predstavnici Rukometnog saveza RS uručili su medalje i pobjednički pehar. Igrači su titulu proslavili nasvoj način.