Пораз у премијерлигашком дебију на Полицама | Херцег Телевизија Требиње

Пораз у премијерлигашком дебију на Полицама

Извор: Radio Trebinje | Датум:08.08.2021.

Фудбалери „Леотара“ поражени су на „Полицама“ од екипе „Тузла ситија“ резултатом 0:2, у утакмици 4. кола Премијер лиге БиХ.

Први премијерлигашки сусрет на „Полицама“ након седам година и овосезонски деби „Леотара“ пред својим навијачима – почео је неславним рекордом, голом за госте тек што се кренуло са центра – у 12 секунди утакмице, који је постигао Белмин Мешиновић.

Домаћи су се брзо повратили, били су агилнији и конкретнији ривал, а најизгледније прилике нису искористили Милош Секуловић и Огњен Тодоровић.

Тузлаци су се углавном ослонили на контранападе а из једне такве ситуације, у 54. минути, погодио је Сулејман Крпић за коначних 0:2.

До краја, најбољу прилику за „Леотара“ имао је Зечевић, чији је шут у судијској надокнади голман гостију зауставио уз помоћ стативе.

Тренери оба клуба Бранислав Крунић и Хусрет Мусемић слажу се да је гол на отварању пресудно одредио и ток и исход утакмице, тим прије што домаћи у првом полувремену, када су боље стајали на терену, нису искористили изгледне ситуације да постигну погодак и врате се у меч.

„У наставку је било тешко против овакве екипе да бранимо контру или полуконтру. Види се разлика у квалитету - и морали смо тркачки много да се трудимо да ту разлику надокнадимо. Било је видљиво да је ово за моје играче много бржи темпо игре у односу на прву лигу. Ипак, момцима ништа не могу да замјерим и мислим да данас нису заслужили пораз“, казао је Крунић.

У наредном колу „Леотар“ гостује код екипе „Широког Бријега“.