Сарајево шокантно поражено од Леотара на Кошеву | Херцег Телевизија Требиње

Сарајево шокантно поражено од Леотара на Кошеву

Извор: klix.ba | Фото: klix.ba | Датум:17.09.2021.

Фудбалери Сарајева доживјели су врло непријатно изненађење пошто су на свом терену поражени од Леотара резултатом 0:1 на отварању деветог кола м:тел Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Сарајево је много офанзивније ушло у меч и евидентно је било да је Горан Саблић желио доћи до гола на самом старту утакмице.

Након неколико покушаја преко Рифета Капића и Амера Дуповца, прву велику шансу смо имали у 17. минути, али је Арсић одлично реаговао у посљедњи час испред Ахметовића и тако спасио Требињце.

Услиједиле су још двије велике прилике за Бордо тим. Прво је у 23. минути Багарић шутирао главом преко гола, а онда је Хебибовић у 27. минути изашао сам пред голмана гостију, али га није успио матирати. У наставку акције није се снашао Багарић.

Како се полувријеме ближило крају, тако је Сарајево било све мање опасно. На одмор се отишло без голова.

У наставку сусрета Леотар је у неколико наврата опасно запријетио из контри и показао да може бити неугодан до краја меча.

Најбољу шансу за Сарајево у првој фази другог полувремена пропустио је Капић који је у 60. минути силовито шутирао с дистанце, али мало поред гола Леотара.

У 66. минути догодио се велики шок за навијаче Сарајева. Након слободног ударца, Асим Зец је спустио лопту за Милоша Аћимовића који лијепо погађа мрежу Бордо тима.

Двије минуте након водства Леотара, Сарајево је погодило стативу. Био је то центаршут Шабановића који је одсјео на оквиру гола Леотара.

Велику шансу имао је ускоро и Борис Цмиљанић, али није успио прихватити нешто снажнију лопту и прослиједити је у празан гол гостију из Требиња.

Након примљеног гола, Сарајево је свим силама кренуло поравнање, али није било лако јер су се Требињци повукли и добро су се бранили. Велику шансу имао је у 80. минути млади Варешановић, али му је ударац у посљедњој минути изблокиран.

Двије минуте прије краја Сарајево је могло до поравнања, али је лопта након великог рикошета избачена с линије. Био би то аутогол за поравнање.

Млади голман Сарајева Шахиновић скривио је у надокнади сусрета пенал, али је овај 17-годишњак сјајном интервенцијом након ударца Параноса спасио Бордо тим и задржао какве-такве шансе својој екипи.

Ипак, до краја утакмице није се резултат мијењао, па је Сарајево доживјело шокантан пораз од Леотара. Гости су остварили први тријумф на Кошеву у клупској историји, а погодак Аћимовића је и први којег је ова екипа постигла на гостовању Сарајеву у хисторији.