Лео бољи од ''Рудара'': Коначно славље и пред својим навијачима | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Херцеговина

Лео бољи од ''Рудара'': Коначно славље и пред својим навијачима

Извор: Radio Trebinje | Датум:23.09.2021.

Фудбалери „Леотара“ уписали су прву овосезонску побједу пред својим навијачима.

У сусрету 10. кола Премијер лиге БиХ и својеврсном дербију доњег дијела табеле, славили су јуче на „Полицима“ против „Рудара“ из Приједора резултатом 2:1.

Требињци су повели у раној фази сусрета: на асистенцију Зеца у 7. минути погодио је херој прошлог кола и историјске побједе на Кошеву - Милош Аћимовић.

Прилике да удвоструче вођство у наставку нису искористили Аћимовић и два пута Секуловић, али своју јесу гости из Приједора, који у 44. минути преко Николе Мандића долазе до изједначења.

Иницијатива домаћих у другом полувремену исплатила се у 58. минути, када је због играња руком у шеснаестерцу судија показао на пенал - а прециран са „бијеле тачке“ био је Асим Зец.

Десетак минута касније, преко Зеца и Аћимовића, Требињци биљеже нове добре прилике, којима су и раније могли да осигурају пун бодовни плијен. До краја су гости показивали више иницијативе али без изгледнијих шанси да доведу у питање заслужену побједу домаћих.

Тренер „Леотара“ Бранислав Крунић након меча је истакао да је знао да их чека тешка утакмица и да су брзи играчи према напријед посебан квалитет ривала из Приједора а највећа опасност за његов тим.

„Мислим да смо данас створили довољно прилика и заслужено дошли до два гола. Пуно нам је значила побједа, играчи су покушавали да заврше посао што прије - и хвала Богу, успјели смо да побједимо први пут кући. Мислим да ће нам много значити ове двије везане побједе, велика разлика на табели - и то је све заслуга играча, људи у клубу и у граду, свих који се труде да се Леотар подигне“, казао је Крунић.

Након 10. одиграних кола и двије узастопне побједе, фудбалери „Леотара“ имају 11 бодова и нису више међу екипама зачеља.

У наредном колу, Требињци гостују код екипе „Жељезничара“.

Категорија: Херцеговина

Шта Ви мислите о овоме?

НАПОМЕНА: Садржај објављених коментара не представља ставове Херцег РТВ већ само аутора коментара! Молимо читаоце да се суздрже од вријеђања, псовања и вулгарног изражавања!