Леотар одиграо неријешено са Зрињским – Без голова на Полицама | Херцег Телевизија Требиње

Леотар одиграо неријешено са Зрињским – Без голова на Полицама

Извор: Hercegovina press | Датум:20.02.2022.

У генералној проби пред прољећни дио Премијер лиге БиХ у Полицама је ФК „Леотар“ играо 0:0 против ХНК „Зрињски“ из Мостара. Седам дана пред почетак првенства и утакмице кући против ФК „Сарајево“ домаћин је против првопласиране и тренутно најбоље екипе у БиХ показао најбољу игру у досадашњем дијелу припрема.

Ова утакмица охрабрује и показује да Леотар може да се супротстави екипама у најелитнијем фудбалском рангу БиХ. Требињци су се борили, играли агресивно и испраћени су аплаузима од стране публике која је већ почела да стрепи за Леотар.

Током првог полувремена гости су имали теренску иницијативу, а Башић је у 20. минуту са двадесетак метара погодио пречку, а Савићев шут у 24. минуту голман Пулетић је одбранио.

Домаћин је покушао преко капитена Миловића у 26. минуту, али је његов шут одбранио голман гостију.

Друго полувријеме било је слабије него првих 45 минута, али је показан труд и залагање са обје стране. Два минута прије краја утакмице играч Зрињског Јанковић је директно из корнера погодио стативу.

ФК „Леотар“: Пулетић, Миловић, Чолић, Арсић, Секуловић, Сантрач, Милић, Арежина, Ђигла, Тодоровић, Крстовски. Тренер: Миодраг Бодирога. Још су играли: Паранос, Мићуновић, Ћићба, Полић, Меда, Гузијан.

ХНК „Зрињски: Чондрић, Ћорлука, Јаковљевић, Баришић, Мемија, Савић, Башић, Јанковић, Малекинушић, Јукић, Билбија. Тренер: Сергеј Јакировић. Још су игарли: Солдо, Марић, Бојо, Шакота, Сабљић