Premijer Futsal Liga: Poraz Nevesinjaca u triler završnici | Herceg Televizija Trebinje

Premijer Futsal Liga: Poraz Nevesinjaca u triler završnici

Izvor: radio Nevesinje | Foto: radio Nevesinje | Datum:17.10.2016.

U posljednjoj utakmici 3. kola Premijer futsal lige BiH KMF „Nevesinje“ poražen je sinoć od Tanga rezultatom 5:4. Susret u punoj dvorani „Nevesinjka“ riješen je u triler završnici, a više sreće imali su gosti.

Prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju bez mnogo šansi. Obje ekipe tek su po jednom zatresle mrežu rivala.

Domaći su bolje otvorili drugih 20 minuta, poveli su golom Prodanovića i propustili još nekoliko lijepih prilika. Gosti su izjednačili iz prekida, a Bratić je ponovo Nevesinjcima donio prednost.

Sam finiš donio je mnogo uzbuđenja i diskutabilnih sudijskih odluka.  Obje ekipe su iskoristile bonuse za prekršaje, pa je svaki start mogao biti koban. U takvim okolnostima bolje su se snašli gosti iz Istočnog Sarajeva  i preokrenuli rezultat na 4:3. Promašeni penal Tanga  i na drugoj strani sigurna realizacija Pudara najavili su podjelu bodova. Ipak, tridesetak sekundi prije kraja Erić je lijepim  golom donio radost svojoj ekipi.

KMF „Nevesinje“ je  doživio treći poraz, a Tango je zabilježio drugu pobjedu. U narednom kolu nevesinjski klub gostuje u Livnu.