Tijana Bošković ponovo najbolja: Osvojila 22 poena i Ezačibašiju osigurala finale | Herceg Televizija Trebinje

Izvor: FIVB | Foto: FIVB | Datum:22.10.2016.

Mlada Bilećanka, Tijana Bošković, ovih dana proživljava najbolje momente svoje odbojkaške karijere i oduševljava ljubitelje odbojke širom svijeta, a svjetski mediji pišu o njoj kao jednoj od najvećih igračica današnjice.

Svjetski mediji hvale Tijanu Bošković, koja je opet proglašena najboljom igračicom utakmice u kojoj je njen Ezačibaši sa 3:1 (25-23, 19-25, 25-17, 25-23) savladao ekipu VakifBank iz Istanbula za plasman u finale najprestižnijeg svjetskog takmičenja.

Bošković je u polufinalu svjetskog šampionata osvojila 22 poena za svoju ekipu, te tri puta u ključnim momentima izblokirala ekipu VakifBanka.

Da je ovo bio jedan od najboljih performansa mlade Bilećanke govori i činjenica da je osvojila čak duplo više poena od svoje suigračice koja se nalazi na drugom mjestu prema oficijelnoj statistici.

Zanimljiv je i podatak kako jedino ekipa Ezačibašija do sada nije poražena niti jednom na ovom turniru – u četiri utakmice upisali su četiri pobjede.

Bošković je standardna igračica u najboljem turskom klubu Ezačibašiju, koji je upravo na njenim krilima ovih dana došao do FIVB finala svjetskog klupskog prvenstva za žene.

Ekipa Tijane Bošković u finalu, koje se igra u nedjelju, pokušaće osvojiti titulu svjetskog prvaka protiv pobjednika iz susreta Volero Zurich i Pomi Casalmaggiore.