Važni bodovi Veleža | Herceg Televizija Trebinje

Važni bodovi Veleža

Izvor: Radio Nevesinje | Foto: Radio Nevesinje | Datum:31.10.2016.

U 12. kolu Druge lige RS – istok fudbaleri Veleža savladali su Glasinac rezultatom 1:0. Do važnih bodova Nevesinjci su stigli zahvaljujući boljem otvaranju utakmice. Od prvog minuta domaći su krenuli ofanzivno i to se brzo isplatilo. Nakon lijepe akcije u kojoj je učestvovao čitav napadački red siguran realizator bio je Prodanović.

Nakon toga gosti su preuzeli inicijativu, ali nisu ugrozili Zurovca. U drugom poluvremenu nije bilo pravih prilika. Velež je u finišu mogao zabilježiti i ubjedljiviju pobjedu da su napadači manje solirali.

I pored današnja tri boda nevesinjski klub je ostao na pretposljednjem mjestu na tabeli, ali je smanjio zaostatak za ekipama iz donjeg dijela tabele.

U narednom kolu u Gacku se igra  komšijski derbi Mladost- Velež.