ФК „Младост“ – ФК „Леотар“ Требиње 2:1 | Херцег Телевизија Требиње

ФК „Младост“ – ФК „Леотар“ Требиње 2:1

Извор: gacko-rs.info | Фото: gacko-rs.info | Датум:22.11.2016.

Фудбалери Младости су у последњем 15. колу јесењег дијела Друге лиге група „Исток“, били домаћин екипи ФК „Леотар“ из Требиња. Након 90 минута занимљиве и динамичне игре, утакмица је завршена резултатом 2:1 за домаћина. Некадашњи премијерлигаши, потом прволигаши Републике Српске, а сада друголигаши, састали су се да одмјере снаге у последњем колу јесењег дијела првенства.

clip_image002

Прво полувријеме завршено је резултатом 0:0, иако је било ситуација за постизање голова са обје стране. На старту другог полувремена, домаћин је повео 1:0 у 47. минуту голом Ђорђа Салатића након добро изведеног корнера од стране Горановића. На други гол се чекало све до 85. минута када је Рајко Ћеранић поготком из оправдано досуђеног пенала, након грубог старта, повећао резултат на 2:0. Када се очекивао крај утакмице, у шеснестерцу домаћих срушен је један гостујући играч и одлични судија Гаврић из Бијељине показао је на бијелу тачку. Сигуран извођач пенала за Леотар био је Анел Рамић, који је и поставио коначан резултат од 2:1 за домаћина.

Oво је заслужена побједа домаћина и поред свих проблема са којим су се суочавали последњих дана. Сада слиједи двомјесечна пауза, у којој Управа клуба мора да анализира стање и ријеши низ нагомиланих проблема како финансијских, тако и играчких, да би спремна дочекала наставак првенства.

Младост (Г): Гузина, Мрковић, Лозо, Салатић, Комненић, Копривица, (од 46. мин Дангубић, од 84. мин. Авдаловић), Горановић, Сушић, Дубљевић (од 89. мин Бјелогрлић),Ћеранић, Пушара.

Леотар (ТБ): Перишић, Андрић, Шешељ, Зечевић (од 89. мин Јањић), Цимирот (од 89. мин Деретић), Рамић, Мићуновић, Ристић (од 84. мин Медан),Тодоровић, Вучић.

Након одиграних 15. кола, јесењег дијела Првенства друге лиге група „Исток“, екипа Младости је завршила на десетом  мјесту са 21 бодом. Јесењи првак је екипа ФК „Напредак“ из Доњег Шепка са освојених 36 бодова.

У наредном, 16. колу наставка Првенства друге лиге група „Исток“ које се игра почетком марта 2017. године, фудбалери Младости ће дочекати екипу јесењег првака ФК „Напредак“ из Доњег Шепка.

У заосталој утакмици 7. кола Омладинске квалитетне лиге ФСРС „ЈУГ“ група Херцеговина (Предпионири, Пионири и  Кадети) која се играла у недјељу 20. новембра, Омладинци Младости су гостовали у Требињу, гдје су се састали са омладинцима ФК „Леотар“. Домаћин је заслужено био бољи. Предпионири нису отпутовали и утакмицу су изгубили службеним резултатом 3:0, Пионири су поражени високим резултатом од 7:0, а Кадети са 4:1.