Леотар оправдао висок пласман на табели -први пораз Херцеговине у Невесињу након три године | Херцег Телевизија Требиње

Извор: Radio Nevesinje | Датум:20.11.2022.

Рукометаши Херцеговине први пут послије три године напустили су поражени Спортску дворану „Невесињка“. Импресивна серија Невесињаца на домаћем терену завршена је у херцеговачком дербију у 10. колу Премијер лиге БиХ. Бодове из Невесиња носи Леотар након боље игре у другом полувремену.

Први дио сусрета протекао је у резулатској клацкалици. Серијом 3:0 у посљедња два минута Требињци одлазе на одмор са голом предности.

Леотар је много боље отворио други дио сусрета и већ у 41. минуту на семафору је стајало 18:24. Највећу предност од осам голова Требињци су имали у 50. минуту. Херцеговина се ни тада није предавала. Ријешени да пред испуњеном двораном до краја одиграју у борбеном духу Невесињци су успјели да преполове предност ривала, али не и да направе велики преокрет.

Леотар је оправдао висок пласман на табели и наговијестио да би наредне сезоне могао играти европске утакмице. Херцеговини престоји борба за очување премијерлигашког статуса, али је најважније што је већ послије десет кола рукометна популарност у Невесињу подигнута на максимум. Атмосферу из посљедњих неколико утакмица у Спортској дворани „Невесињка“ прижељкују и много веће рукометне екипе из региона.

У наредном колу Невесињци путују у Бугојно.

ХЕРЦЕГОВИНА – ЛЕОТАР 31:36 (13:14)

Судије: Дејан Берјан (И. Сарајево), Горан Илић (Добој). Гледалаца: 500. Седмерци: Херцеговина 6(5), Леотар 7(7). Искључења: Херцегивина (6 мин), Леотар (16 мин).

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (3), Шаренац, Чабрило (2), Драговић (10), Вујадиновић, Вучић, Зечевић (3), Цвијановић, Хадровић, Златић (1), Братић, Ковач, Карановић (2), Томић (8), Бешић, Разнатовић (2).

ЛЕОТАР: Савовић, Вераја, Аризановић, Парежанин (2), Милојевић (4), Нинковић, Кнежевић, Ратковић (1), Тодоров, Бабић (4), Смајилбеговић (1), Димитријевић (10), Рацковић, Уљаревић (1), Станковић (13).