Леотар бољи од Зрињског | Херцег Телевизија Требиње

Леотар бољи од Зрињског

Извор: Radio Trebinje | Датум:29.01.2023.

У 13. колу Првенства БиХ KK "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" славио над KK "Зрињски" из Мостара 106:74 (24:15, 26:18, 22:21, 33:20). Ово је осма побједа Требињаца, а 12. пораз екипе Зрињски.

У првих пет минута утакмица је била изједначена, а резултат је био 12:12. До краја првих десет минута домаћин је дао 12, а гости три тако да је прва четвртина завршена 24:15. Током друге четвртине разлика се повећала тако да је у 15. минуту било и плус 18 то јест 36:18. До краја одласка на одмор домаћин је дао 14, а гости 15 тако да је на семафору након 20. минута игре писало 50:33.

Бојанићевим кошем 90 секунди до краја утакмице Леотар је дошао до 101 коша. Након 40. минута утакмице коначан резултат је 105:74. Трећу четвртину Леотар је добио минималном разликом 22:11 тако да се у посљедњих десет минута ушло са 72:54.

Екипа Марка Ичелића у посљедњој четвртини "самљела" је противника са 33:20 тако да је коначан резултат био 105:74.

Најефикаснији у редовима побједника били су Анђушић и Аџић са 19, а Нинковић је дао 17 кошева док је у редовима поражене екипе Kовач дао 19, а Џајић 16 кошева.

У наредном колу Леотар гостује у Бања Луци.