Važna pobjeda košarkašica Leotara 03 | Herceg Televizija Trebinje

Važna pobjeda košarkašica Leotara 03

Autor: Novinar Herceg | Izvor: Herceg RTV | Foto: google | Datum:03.03.2023.

U 16. kolu Prvenstva BiH u Banjaluci je ŽKK “Feniks” poražen od ŽKK “Leotar 03” 59:105 (25:25, 8:29, 12:24, 14:27). Ovo je sedma pobjeda Trebinjki koje se nalaze na šestom mjestu na tabeli.

Rezultat je bio neizvjestan samo u prvoj četvrtini koja je završena 25:25. U ovoj četvrtini domaćin je vodio 11:9 i 11:10 u trećem minutu utakmice i bila su četiri izjednačenja, a gošće su non-stop vodile. Tokom druge četvrtine ekipa Leotara 03 je zaigrala daleko bolje tako da je u 15. minutu bilo 30:41, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 33:54.
Treći period Trebinjke su dobile sa 12 koševa razlike i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 45:78. Malene su četvrtu četvrtinu dobile sa 13 koševa razlike tako da je konačan rezultat bio 59:105.

Kod domaćina najbolje su bile Rađenović sa 24 i Pavlović sa 13 koševa, a kod pobjednika fenomenalna Milaković koja je imala dabl-dabl učinak od 31 koša i 24 skoka, 9 asistencija (nedostajala joj je još jedna asistencija za tripl dabl), pet ukradenih lopti uz šut za dva poena od 76% (13-17), a slobodna bacanja 5-6 i indeks 62.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ŽKK “Čelik” iz Zenice.

ŽKK “Feniks”: Rađenović 24, Benderać, Pavlović 13, V. Gvozden 6, Demirović 9, Marendić, Milinić, Kuštrinović, Kovačević 7, T. Gvozden, M. Kovačević, K. Kovačević, Zeljković. Trener: Darko Kosić.

ŽKK “Leotar 03”: M.Daković 21, S. Dostinić 23, Milaković 31, I. Daković 3, Šapurić 12, B. Dostinić, Savić 7, Gačić, Čolović 2, Gutić 4, Suvajac 2, Glušac. Trener: Milorad Nadaždin.