Leotar bez šanse protiv Izviđača | Херцег Телевизија Требиње

Leotar bez šanse protiv Izviđača

Извор: TrebinjeLive | Датум:19.03.2023.

U 22. kolu Premijer lige BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" RK "Leotar" je poražen od RK "Izviđač" iz Ljubuškog 22:32 (10:14). Leotar nije uspio da nanese poraz vodećem Izviđaču u utakmici koja je proglašena derbijem kola.

Ni publika, a bilo ih je oko 800, svojim navijanjem i bodrenjem nije uspjela da pokrene Trebinjce koji su se u prvom poluvremenu trudili i dosta dobro parirali protivniku, ali u drugih 30 minuta viđena je sasvim druga slika na parketu.

Početak utakmice nagoviještavao je jednu zanimljivu i uzbudljivu utakmicu jer se igralo gol za gol i u 15. minutu bilo je 5:5. Tada gosti daju dva gola i na semaforu je pisalo 5:7. Nakon toga, gosti opet imaju iz sedmerca priliku da povećaju na plus tri, ali Knežević brani sedmerac. Ipak, u 20. minutu Šaravanja daje gol za goste i tri gola je prednosti 5:8.

Nakon dužeg vremena Ratković daje gol za 6:8, da bi u 25. minutu na semaforu pisalo 6:10, a nakon toga i 7:11. Četiri gola razlike su gosti održavali do odlaska na poluvrijeme tako da je prvih 30 minuta završilo 10:14.

Na početku drugog poluvremena domaćin smanjuje na 12:14 u 33. minutu, a onda gosti u narednih 11 minuta prave seriju 1:9 tako da je u 44. minutu na semaforu pisalo 13:23. Tu prednost gosti su održali do kraja utakmice tako da je konačan rezultat bio 22:32.

Nakon ovog kola Trebinjci se nalaze na petom mjestu sa 29 bodova.

Trener Darko Tavrić bio je nezadovoljan igrom svoje ekipe i istakao da od derbija nije bilo ništa nego samo trenutno stanje na tabeli.

"Izviđač je večeras bio predominantan i ovo je naša najgora utakmica u posljednje tri godine od kako sam ja na klupi. Dvije riječi ću reći'bruka i sramota'. Nije problem što smo izgubili deset razlike već je problem odnos prema igri i onako kako su se večeras ponašali moji igrači na parketu i to sigurno neću dozvoliti. Problem je kako se odnosimo prema dresu Leotara i to je nešto što ću od ponedeljka drastično promijeniti. Mora se promijeniti odnos i biti odgovoran prema svom poslu i prema klubu od kojeg trenutno jedeš hljeb. Velika većina nije svjesna toga tako da ja to ne mogu da dozvolim po cijenu da do kraja uzgubimo sve utakmice", kategoričan je Tavrić.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Vogošći gdje ih dočekuje istoimeni protivnik.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić" 800 gledalaca. Sudijski par: Nedima Arnautović i Aleksandar Jović (oba Tuzla). Delegat: Goran Sušić.Isključenja: Leotar 5x2, a Izviđač 1x2. Sedmerci: Leotar 2(2), a Izviđač 6(4).

RK "Leotar": Savović. Veraja, Arizanović 3, Milojević 8, M. Parežanin 4, Stanković, Ratković 3, Todorov, Petrović, Babić 3, Uljarević, A. Parežanin, Smajilbegović, Dimitrijević, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

RK "Izviđač": Herceg, Vukšić 4, Alilović 1, J. Bubalo, Ljubić 3, Šimić 3, Bošković 1, L. Bubalo, Šaravanja 4, Pavlović 7, Ćeško 6, Dedić, V. Kovač 1, Grbavac, Bebek 1, Suljević. Trener: Toni Čolina.