Тежак пораз "Вележа" | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Херцеговина

Тежак пораз "Вележа"

Датум:29.04.2015.

У заосталој утакмици  17. кола Друге лиге РС – исток  фудбалери Вележа  поражени су данас у Невесињу од Јединства резултатом 3 : 0 и тако озбиљно угрозили опстанак у друголигашком друштву. Гости из Бродца су већ на полувремену имали убједљиво вођство од 2 : 0, а све наде домаћина дефинитивно су запечаћене другим голом Душка Стајића у 73. минуту. Офанзива Невесињаца и неколико пропуштених прилика у посљедњих петнаестак минута били су недовољни да се поправи лош утисак из овог сусрета.

Шест кола прије краја  Вележ је остао на зачељу табеле, али још увијек има реалне шансе за опстанак. У наредном колу на Градском стадиону гостује Илићка и сваки исход сем побједе гурнуо би невесињски састав на корак од Регионалне лиге.

Распоред Вележа до краја:  Илићка, Горица, Пролетер, Младост (Р), Фамос, Звијезда 09.

Од расплета у Првој лиги РС зависи колико ће екипа из Друге лиге  испасти у нижи ранг. Готово сигуран путник у групу „исток“ је Напредак, а угрожени су и Младост ( Гацко) и Дрина ( Вишеград).Најозбиљнији кандидат за виши ранг из Регионалне лиге – југ је Рудо.