Вележ преокретом до три бода | Херцег Телевизија Требиње

Вележ преокретом до три бода

Извор: Радио Невесиње | Фото: Радио Невесиње | Датум:25.04.2017.

У 22. колу Друге лиге РС – исток Вележ је савладао Дрину са 2:1 настављајући тако успјешну прољећну серију. Невесињци су до нова три бода дошли преокретом у другом полувремену. Динамична и узбудљива утакмица задовољила је љубитеље фудбала на Градском стадиону.

ВЕЛЕЖ ПРЕОКРЕТОМ ДО ТРИ БОДА

Гости из Вишеграда повели су крајем првог дијела када је на убацивање из корнера најбоље реаговао Секулић.  Других 45 минута у потпуности је припало домаћим фудбалерима који су притискали ривала и пропуштали прилике. У 75. минуту Продановић је оборен у шеснаестерцу, а одлични судија Тадић се није двоумио и показао је на бијелу тачку. Сигуран извођач био је Петковић. Вележ је осјетио да је госте сустигао умор, па су наставили да атакују, а живнула је и публика. У 84. минуту на сцени су поново два најискуснија играча. Продановић је извео корнер, а Петковић је главом по други пут савладао Говедарицу.

У преосталом времену Вележ није дозволио ривалу да угрози Зуровца.

Са три бода из ове утакмице невесињска екипа се пробила у средину табеле. Изабраници Јова Мишељића су у прољећном дијелу сезоне освојили 14 бодова у седам кола и по том учинку су међу најуспјешнијим у лиги. У наредном колу Вележ гостује у Сребреници, а потом дочекује Јединство из Брчког.

Vel Dri 2

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 350. Судија: Милан Тадић (Пале). Помоћници: С. Дошло (И. Сарајево), Д. Вукашиновић (Рогатица). Жути картони: Драшковић, Топаловић, Грујичић, Продановић (Вележ), Јовановић, Пејовић, Марковић, Бојат (Дрина).

Стријелци: 0:1 Секулић у 39, 1:1 Петковић у 75, 2:1 Петковић у 84. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Топаловић, Шиповац, Петковић, Шаренац (Вучетић), Продановић, Ковачевић (Авдаловић), Драшковић, Радовић, Милидраг, Бакоч.

ДРИНА ХЕ: Говедарица, Секулић, Бојат, Пејовић, Марковић, Солдар (Крсмановић), Окука, Јовановић, Јевђевић, Мирковић, Савић.