Нове атлетске наде на дјелу | Херцег Телевизија Требиње

Нове атлетске наде на дјелу

Извор: Радио Требиње | Фото: Радио Требиње | Датум:09.05.2017.

Један од најмлађих спортских колектива у нашем граду Атлетски клуб „Требиње“ у посљедње вријеме постиже све боље резултате, а прави искорак направио је протеклог викенда када је у конкуренцији 23 клуба из читаве Босне и Херцеговине, на појединачном првенству БиХ за цицибане и цицибанке и пионире и пионирке, остварио запажене резултате.

„По веома хладном времену и тешким условима за такмичење, нарочито за ову категорију деце, освојили смо 7 медаља. Једна златна, три сребрне и три бронзане – па смо самим тим задовољни. Иако не волим да истичем децу – похвалио бих резултате Кристине Грујичић и Катарине Филиповић. Већина наше деце и следеће године наступа у истим категоријама, тако да ће бити још лепих вести са такмичења“, рекао је Драган Томић, тренер АК Требиње.

За АК Требиње златну медаљу освојила је Катарина Филиповић (2006. годиште) у бацању кугле, са оствареним резултатом од 6,37 м. Она је освојила и сребрну медаљу у бацању вортекса, са резултатом 34,31м.

Кристина Грујичић (2007. годиште) освојила је бронзану медаљу у тркама на 60 метара, са резултатом 9,28 и 200 м са резултатом 32,31.

Штафета цицибанки 4×100м у саставу: Сара Жуловић, Кристина Грујичић, Катарина Чабрило и Сара Миљковић освојила је бронзу.

Млађи пионири-ке су се окитили медаљама у дисциплини скок у вис и то: Марко Шуковић, сребрна медаља са прескочених 145 цм, и Лана Лојовић, сребрена са резултатом 125 цм.

Један од тренера у клубу је и Весна Томић, дјевојачки Нинковић, која је била вишеструка првакиња СФРЈ од 1984. до почетка рата у кросу и у средњим пругама 400, 800, 1.500 и 3.000 м.

За тих 7 година остварила је бројне наступе за репрезентацијиу СФРЈ, а њен највећи „домет“ било је 1. мјесто на Купу европских шампиона на 3.000 м за јуниорке у Манчестеру 1990. године.

„За Атлетски клуб Требиње ово је трећа такмичарска сезона. Прве године смо се такмичили само на првенствима РС и освојили 9 медаља. Од прошле године такмичимо се и на првенствима БиХ . Наши такмичари освојили су 5 медаља на првенствима БиХ и 13 на првенству РС, као и 8 медаља на такмичењима у региону, односно у Црној Гори и у Србији. Ове године смо на два такмичења освојили 12 медаља, 5 на старијем пионирском и сада 7. Али тек нам предстоје такмичења – тако да ће ова сезона бити далеко успјешнија од претходних. Наше опредјељење је да радимо са млађим категоријама и како расту дјеца и клуб се развија. Старији чланови клуба још нису имали званична првенства, али су добру форму показали на Републичком школском такмичењу освојивши три медаље”, каже Весна Томић.