Кошаркаши Звезде шампиони Србије након 17 година | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Кошаркаши Звезде шампиони Србије након 17 година

Извор: РТРС | Датум:18.06.2015.
Кошаркаши Црвене звезде нови су шамиони Србије.

Црвена звезда - Партизан (ФОТО: СтарСпорт) - "Црвено-бијели" су савладали Партизан резултаом 58:54 и са 3-0 у финалној серији освојили свој први трофеј након 17 година.

Тим Дејана Радоњића сјајну сезону крунисао је триплом круном, пошто су прије титуле шампиона Србије освојили и АБА лигу, те национални Куп.

Трећи дуел финалне серије почео је агресивном игром на обје стране, да би након изједначеног првог периода Звезда имала поен предности (18:17).

Почетак друге четвртине донио је сличну ситуацију на паркету, "црно-бијели" су се ослободили притиска и нарпавили прву значајнију предност, која је у посљедњем минуту износила + 10. Тим Дејана Радоњића до полувремена постиже један поен и смањује на девет разлике.

Кошаркаши Звезде су у наставку утакмице заиграли пуно агресивније, смањивали предност те поенима Цирбеса са звуком сирене закључили трећи период са новим вођством (46:44).

"Црвено-бијели" у наставку праве серију 10-4 и предност одржавају до краја утакмице за заслужену титулу шампиона.

Категорија: Регион