СП2018: Србија је одбранила титулу свjетског шампиона! | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

СП2018: Србија је одбранила титулу свjетског шампиона!

Репрезентација Србије одбранила је титулу светског првака и дошла до треће узастопне титуле на Светском шампионату! Душан Домовић-Булут, Марко Савић, Стефан Стојачић и Дејан Мајсторовић савладали су селекцију Холандије са 16:13, у репризи прошлогодишњег финала и попели се на победничко постоље.

На самом старту утакмице виђена је изједначена игра обе екипе. Погађала је цела четворка српског тима, али је забележен и велики број промашаја обе екипе, па је након четири минута игре резултат гласио 4:4. Већ средином утакмице српска репрезентација стигла је до седмог фаула, што је значило да ће сваки прекршај бити кажњен са два слободна бацања за Холанђане.

Управо је са линије пенала Ван Вилстерен донео Холандији предност од два поена (6:4). Српску селекцију није служио шт са дистанце, па су покушавали да дођу до другог решења. Најпре је Булут асистирао Мајсторовићу, који је био прецизан са полудистанце, да би у следећем нападу Булут погодио са ниског поста и донео изједначење (8:8). Минут пре краја наши репрезентативци приредили су потпуни преокрет. Након двојке Булута, Стојачић је био прецизан са велике удаљености, да би Савић наставио серију – погодио са ниског поста и искористио додатно слободно бацањр за 15:11. Још два поена Холанђана и за крај – Булут за коначних 16:13 и одбрани светског трона!

Србија: Душан Домовић-Булут 7п, Стефан Стојачић 4п, Марко Савић 3п, Дејан Мајсторовић 2п.

Категорија: Регион