Црвена звезда у Лиги шампиона | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Црвена звезда у Лиги шампиона

Извор: Независне новине | Датум:30.08.2018.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су неријешено 2:2 против екипе Салцбурга у Аустрији, што је српском шампиону било сасвим довољно да се пласира у Лигу шампиона.

У реванш утакмицу 4. кола квалификација за Лигу шампиона Салцбург је ушао фуриозно, стварали су притисак и шансе од самог почетка, а Звезда није личила на онај тим од прије осам дана из Београда.

Ту своју одличну игру Аустријанци су окрунули поготком на самом крају првог полувремена. Мунас Дабур је у 45. минуту перфектно темпирао истрчавање на савршено додату лопту дубоко у шестнаестерац и закуцао ју у лијеве рашље Звездиног голмана Милана Борјана за вођство Салцбурга од 1:0.

Ни друго полувријеме у Моцартовом граду није добро почело по Београђане. Волф је био бржи од тројице српских играча, шутирао са неких 18 метара, а онда га је на ивици казненог простора оборио Савић. Иако је била изузетно сумњива ситуација, турски судија Цунејт Чакир није имао дилему и показао је најстрожу казну.

Сигуран извођач био је Дабур. Послао је Борјана у криву страну и Салцбург је имао капиталну предност од 2:0.

Kад је Звезда већ била отписана у живот ју је вратио Бен у 65. минуту.

Послије гужве након фаула Погранчића, борбени Павков је скочио, а онда је Дегенек на десној страни одузео чисту лопту, центрирао је на другу стативу, гдје је Бен остао усамљен и прослиједио је у мрежу за 1:2.

Звезде до експресног изједначења стиже за мање од 60 секунди. Прекид са центра извео је Kрстичић и у главу погодио усамљеног Дегенека. Он је пребацио голмана Станковића, лопта је већ ишла у гол, а "овјерио" ју је Бен који постиже гол за 2:2. Звезда у 66. минуту има резултат који ју води у Лигу шампиона.

Први меч у Београду завршен је неријешено (0:0), а играо се пред празним трибинама због казне коју је УЕФА изрекла Црвеној звезди.

Жријеб за групну фазу Лиге шампиона биће одржан у сриједу.

Категорија: Регион