Лига шампиона: Реми Партизана и Стеауе у Букурешту | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Лига шампиона: Реми Партизана и Стеауе у Букурешту

Извор: Блиц | Фото: ФК Партизан | Датум:30.07.2015.

Фудбалери Партизана су одиграли неријешено у Букурешту са Стеауом 1:1 и тако остварили добар резултат у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Одиграли су изабраници Зорана Милинковића јако добро у Румунији, водили од 62. минута иако су играли већи део меча без најзвучнијег појачања Валерија Божинова због повреде, али су на крају фудбалери Стеауе казнили пад концентрације свог ривала и сачували себи наду уочи реванша у Београду, седам дана касније.

Утакмицу на сабласно празном стадиону Националног стадиона у Букурешту, на коме није било навијача због казне УЕФА ради расистичких парола, боље је отворила домаћа екипа. Створила је Стеауа неколико полуприлика брзим нападима по крилима.

Црно-беле је мало омела и повреда Божинова, који је због проблема са „задњом ложом” морао да напусти игру већ у 17. минуту, када га је замијенио „златни орлић” Иван Шапоњић.

Како је вријеме одмицало, српски представник је играо све боље и полако је преузимао иницијативу, а у само два минута Андрија Живковић и Марко Јевтовић су имали двије јако добре прилике, али је Кожокару сачувао свој гол.

У ложи Стеауе се због развоја ситуације на терену нервирао Новак Мартиновић, бивши фудбалер румунског шампиона и Црвене звезде, који је у полувремену истакао да га не би изненадило да Партизан постигне погодак.

Управо његове најцрње слутње оствариле су се у 62. минуту, и то баш када је дјеловало да је Стеауа повратила контролу над утакмицом, јер је мало пре тога запретила преко Попе и Хамруна.

Ипак, Андрија Живковић је одложио лопту за Мирослава Вулићевића, а он ју је искоса са десне стране из прве закуцао у даљи угао за 0:1 и велику радост челника црно-белих у ложи, који су се добро чули због акустичности стадиона у Букурешту.

Иако је тренер Стеауе брзо реаговао са две измене, то није размрдало његову екипу, те је Партизан мирно контролисао утакмицу наредних двадесет минута. Успели су црно-бели да успоре офанзивне акције Стеауе, али је један тренутак пада концентрације румунски клуб успео да казни и тако одузме Партизановим фудбалерима све што су претходних 81 минут градили.

Слободан ударац, такозвани „скраћени корнер” са десне стране извео је Хамрун, након непотребног фаула Нинковића који је приказао слабу партију од уласка са клупе, а Варела је побјегао лошој одбрани српског шампиона и искористио то што је голман Живко Живковић проклизао и завршио на кољенима, да лагано главом убаци лопту у мрежу и поравна на 1:1.

Док су Партизанови фудбалери стајали у неверици, погодак Вареле је контроверзни власник Стеауе Ђиђи Бекали прославио тако што је пољубио свој крст, пошто се прекрстио.

Јасно је било колико је Бекалију лакнуло што су његови љубимци стигли до изједначења, а убрзо је морао поново да се захваљује вишим силама зато што је Брашанац у 90. минуту пропустио стопостотну прилику, те је остало 1:1. У Београду ће Партизан са предношћу од гола у гостима имати лијепу прилику да се пласира у плеј-оф, последње коло квалификација на путу до елите.

Категорија: Регион