Ватерполисти Србије у четвртфиналу свјетског првенства | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Регион

Ватерполисти Србије у четвртфиналу свјетског првенства

Извор: Спортски журнал | Фото: ВСС | Датум:31.07.2015.

Ватерполисти Србије савладали су Аустралију 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:1) и пласирала се директно у четвртфинале Свјетског првенства у Казању.

У екипи Србије по два гола постигли су Филип Филиповић, Стефан Митровић и Милан Алексић. По један гол постигли су Слободан Никић, Милош Ћук, Душко Пијетловић и Живко Гоцић.

Најефикаснији у екипи Аустралије био је Арон Јангер са три гола, а два гола додао је Џоел Свифт.

Аустралија је на почетку повела, али је српски тим головима Никића, Ћука и Пијетловића преокренуо на 3:1. Након тога играло се гол за гол, а у другој четвртини екипе су играле добре одбране, па је постигнуто само три гола.

Српски ватерполисти су на почетку треће четвртине повели са 6:4 голом Митровића, али је Аустралија након тога, предвођена Јангером, направила серију 4:0 и преокренула на 8:6 и у последњу деоницу ушла је са два гола предности.

Србија је у четвртој четвртини поправила игру у нападу и прво је изједначила на 8:8 головима Алексића и Митровића, а затим је обезбедила победу преко Гоцића и Филиповића.

Ватерполисти Србије ће у четвртфиналу у уторак играти против победника вечерашњег дуела САД - Италија.

Категорија: Регион