Леотар срушио Борац у Новом Граду

Извор: Радио Требиње | Датум:27.08.2022.

Требињски Леотар савладао је у Новом Граду бањалучки Борац у седмом колу Премијер лиге Босне и Херцеговине.

На стадиону Млакве крајњи резултат гласио је 0:1.

Утакмица је почела као успаванка уз посјед лопте Борца и тако је било све до 17. минуте. Повратна лопта Kулашина за Закарића који непрецизно шутира с врха казненог простора.

Опет је Закарић био у шанси четири минуте касније. Дочекао је једну лопту у казненом простору Леотара и главом шутирао тик поред гола.

До гола је Борац могао у 37. минути, али три шута бањалучке екипе избглокирали су гости из Требиња.

У 42. минути Пулетић брани шут Лукића којег је сјајно упослио Kулашин, након тога Ђајић избија у корнер и замало постиже аутогол.

Минута је била 45. када је Леотар извео први корнер, играчи Борца су очистили опасност, а онда неспоразум Закарића и Спреме користи Тодоровић и постиже еурогол за водство Леотара.

Офанзивно је кренуо Борац у друго полувријеме. Прошетала је лопта кроз петерац Леотара у 52. минути, Татар и Мркаић касне.

Борац је нападао, а Леотар могао до другог гола у 64. минути. Kонтру Леотара упропастио је Перван који је чекао вјечност да дода Тодоровићу који је био потпуно сам.

Одмах након тога шанса на другој страни. Татар је био сам као дух на петерцу Леотара, но главом је шутирао тик поред гола.

Двије минуте касније добро се Мркаић ослободио чувара, окренуо и шутирао, али Пулетић је био на мјесту и одбранио његов шут.

Пулетић се поново истакао двије минуте касније када је сјајно одбранио ударац још једног резервисте, Цвијановића.

Нови покушај у оквир гола Леотара Борац је имао у 81. минути. Татар је шутирао из слободног ударца, али је сјајни Пулетић поново био на мјесту и лако укротио његов покушај.

До краја је Борац покушавао да стигне барем до бода, ништа конкретно није направио и остало је 0:1. Осим Тодоровића који је постигао побједоносни погодак, свакако треба истаћи сјајну партију Пулетића на голу Леотара који је сјајно чувао свој гол.

Иначе, ово је друга побједа Леотара у историји у гостима код Борца, након 2003. године када је требињски тим постао и првак државе.

Овом побједом на једној шареној табели Премијер лиге Леотар се пробио на шесто мјесто са седам бодова, док је Борац четврти с три више. У наредном колу Леотар ће у госте Сарајеву, а Борац ће дочекати Зрињски.

Категорија: Регион

Шта Ви мислите о овоме?

НАПОМЕНА: Садржај објављених коментара не представља ставове Херцег РТВ већ само аутора коментара! Молимо читаоце да се суздрже од вријеђања, псовања и вулгарног изражавања!